Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
3 stycznia 2017

Przybywa przewijaków w mieście

Przybywa przewijaków w mieście
fot. Stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie

Przewijaki dla dzieci pojawiły się w Urzędzie Miasta, Domu Zdrojowym, ale to jeszcze nie koniec. Kolejne punkty na mapie Jastrzębia wzbogacą się o miejsca, gdzie spokojnie i w odpowiednich warunkach można przewinąć dziecko. Inicjatorzy akcji przekonują, że ich przedsięwzięcie nabiera rozmachu. 

Akcja „Chcemy przewijaki, tam gdzie są dzieciaki” przynosi kolejne efekty. Jeszcze w grudniu stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie otrzymało informację, że miasto jak najbardziej popiera ich pomysł dostosowania obiektów użyteczności publicznej do potrzeb małych dzieci i ich rodziców.

- Miasto przygotuje kompleksowy program wsparcia dla jastrzębskich rodzin i mamy nadzieje, że wspólnie uda nam się stworzyć przyjazny klimat dla rodzin w naszym mieście” - mówi Ewelina Auguścik, inicjatorka akcji.

Stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie wraz ze Szkołą Dobrego Rodzenia Mamo!Tato! zainicjowało akcję dostosowania miejsc użyteczności publicznej do potrzeb małych dzieci ponad rok temu. Dzięki nim przewijak pojawił się już w Urzędzie Miasta oraz Domu Zdrojowym.

- Dzięki zaangażowaniu rodziców takich miejsc w naszym mieście będzie coraz więcej. Miasto wykorzysta także pomysł stowarzyszenia tj. jednolity, charakterystyczny znaczek, który będzie oznaczeniem wszystkich miejsc na terenie miasta, w których zamontowane zostaną przewijaki - mówi Ewelina Auguścik.

 Organizatorzy akcji przygotują także specjalną mapkę przewijaków w mieście dla rodziców. Szczegółowe informacje na temat akcji znajdziecie na profilu FB 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
doświadczony03.01.2017 19:55

Przewijaki (dziwna nazwa), są niezbędne i powinny być traktowane jako coś normalnego. Czym kraj lepiej zorganizowany tym bardziej takie pomocowe elementy są normalnością.

Prawdomowny03.01.2017 19:11

@Alicja: Medicus to prywatna firma i mozesz jedynie wystosowac pismo z prosba do wlasciciela obiektu a ten ewentualnie to rozpatrzy. Wplywy miasta i jego wlodarzy koncza sie na obiektach i gruntach miejskich czyli na dobra sprawe szalu nie ma aczkolwiek jakby sie postarac to moznaby o to zadbac. Sensownosci stawiania przewijakow poruszal nie bede poniewaz w moim odczuciu Jastrzebie zadnego wysypu noworodkow nie musi sie obawiac..

przewinięty03.01.2017 16:38

Przewijaki w każdym sklepie

Alicja03.01.2017 12:53

Brakuje przewijaka w Medicusie. Matki muszą się męczyć nawet ze zwykłym ubraniem niemowlaka, np. po USG brzuszka dziecka, na drewnianych krzesłach.

Gość03.01.2017 10:57

Chcemy przewijaki , tam gdzie są dzieciaki to rozumiem ale hasło chcemy przewijaki tam, gdzie czytają dzieciaki to śmiech.

Zosia03.01.2017 9:18

Miasto się rozwija

jastrzębianka03.01.2017 8:51

Jak dzieciaki czytają to się już nie przewijają tylko korzystają z wc! przewijaki to marnowanie pieniędzy podatników i przestrzeni.