Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 stycznia 2017

Sesja oświatowa: "To była polityczna rozróba"

Sesja oświatowa: "To była polityczna rozróba"
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Nie milkną echa wtorkowej sesji oświatowej, która została zwołana z inicjatywy Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Podczas niej pojawiły się zarzuty, że są opóźnienia we wprowadzaniu reformy oświatowej na terenie miasta. 

Radni z klubów Dla Jastrzębia oraz Platformy Obywatelskiej byli zdziwieni nagłym zwołaniem sesji, zwłaszcza, że odbyła się ona w dniu, w którym zaplanowano spotkanie robocze związane z wprowadzeniem reformy oświatowej w Jastrzębiu. Radni podkreślają, że sesja nadzwyczajna spowodowała niepokój u nauczycieli, rodziców i uczniów.

- Nasze zdziwienie powoduje fakt, iż wszyscy radni wiedzieli, że żadna szkoła nie zostanie zamknięta, a nauczyciele zachowają pracę. Zdziwienie wyraziła również przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej, gdyż nikt z nią tego spotkania nie uzgadniał. To był polityczny teatr, który nie miał na celu dobra dziecka, lecz posłużył się tym dzieckiem do szachowania politycznych przeciwników. Podczas obrad można było wyraźnie zauważyć dążenie do ośmieszenia pani prezydent i Wydziału Edukacji. Czy na tym polega praca radnych?  Zwracamy się z apelem, aby radni zadbali o dobrą sławę naszego miasta, a politykę zostawili w Warszawie - napisali w specjalnym oświadczeniu radni Klubu Dla Jastrzębia: Bernadeta Magiera, Urszula Sobik i Józef Kubera.

- Sesja oświatowa była ewidentną rozróbą, takimi politycznymi harcami. Tu wcale nie chodziło o dobro dziecka. Żadne terminy w przygotowaniu reformy oświatowej w mieście nie zostały niedotrzymane. Konsultacje odbywają się na bieżąco. A wiec, o co chodzi radnym z PiS? Czy o dobro dzieci, o którym tyle mówią, czy o skłócenie środowiska nauczycielskiego i napuszczanie jednych na drugich?  A może już rozpoczęli kampanię wyborczą? - pytał Roman Foksowicz.

Radna Alina Chojecka, wieloletnia nauczycielka, także wyraziła swoje oburzenie przebiegiem sesji.

- Taki sposób podchodzenia do sprawy obniża wizerunek całej Rady Miasta. Komu zależy na powstaniu wrażenia, że prezydent, Wydział Edukacji i całe środowisko oświatowe nic nie wie na temat wdrażania reformy w naszym mieście? Skandaliczne jest to, że o zamiarze zwołania sesji nie wiedziała nic przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej. Czy w taki sposób powinno podchodzić się do ważnych spraw? - mówiła radna. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski szpital zawiesza oddziały. "WSS 2 ofiarą reformy" Jastrzębski szpital zawiesza oddziały. "WSS 2 ofiarą reformy"

Uruchomiono kurnik w Bziu. "Ja tu nie czuję żadnego smrodu" Uruchomiono kurnik w Bziu. "Ja tu nie czuję żadnego smrodu"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
jastrzebianin06.01.2017 9:29

Społeczeństwo obywatelskie powinno zacząć rozliczać radnych z ich pracy i zastanowić się czy następnym razem warto dać im mandat zaufania. Obserwując takie sesje zastanawiam się jaki cel przyświecał ludziom, którzy nie cofną się przed niczym, żeby robić zamęt. Obłuda, zakłamanie, poziom poniżej krytyki i politykierstwo w każdym zdaniu. I wszystko tylko po to, żeby zniszczyć autorytet Prezydenta. Trochę tylko źle trafiliście, bo wiedzą merytoryczną przewyższa was o lata świetlne. A swoją drogą, jak jesteście tak zatroskani, to napiszcie do swojego wodza, aby dał sobie na wstrzymanie.

Derek05.01.2017 19:25

Kur.. pisowcy sami namieszali z ustawa a teraz wszyscy winni bo nie przygotowane... jak wy ustawę przygotowaliści? Fatalnie... wszyscy secjaliści grzmiąna alarm... puknijcie się w te swoje puste łby!

rodzic05.01.2017 16:54

Chłopcy którzy chcą grać i tak odejdą ze szkół, które takich mozliwości nie mają. A nauczyciele będą mieli 7 i 8 klasę. Podzielić godziny sprawiedliwie a nie dawać po 2 etaty.

nauczyciel05.01.2017 16:45

berni- nie dajesz rady, tłumoku?

SJZ6905.01.2017 16:25

Pisiory, to do was-


" ? P i S-da
?
?
?
? Idą babinki, idą dziadkowie,
? Bo tak im prezes namieszał w głowie,
? I niosą krzyże, niosą różańce,
? A dla opornych mają kagańce.
?
? Klepią "zdrowaśki", pieśni śpiewają,
? Gorące serca jemu oddają,
? Wzrok oszalały, mózg zlasowany,
? Słowami wodza całkiem wyprany.
?
? "Gestapo, zamach, hańba i zdrada"
? I coraz grubsze z ust słowo pada,
? "Mordercy, zdrajcy, my prawdę znamy,
? A Jarosława szczerze kochamy!".
?
? Dali świadectwo, świadectwo dali,
? Na mszy już byli, znak przekazali,
? Więc teraz wrzeszczą i jadem plują,
? A wodza swego wciąż adorują!
"

berni05.01.2017 14:53

nauczyciele do łopat, czas odśnieżania

Adam05.01.2017 13:58

Pis w Jastrzebiu byłby dobry pod jednym warunkiem że pozbędzie się matusiaków, jednego i drugiego, tak jak oni dawno nikt nie działał w Jastrzebiu na szkodę tego miasta

Pokaż wszystkie opinie (14)