Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
5 stycznia 2017

PiS oskarża prezydenta o kolesiostwo

PiS oskarża prezydenta o kolesiostwo
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej na temat oświaty padły ostre słowa o kolesiostwie i kumoterstwie w Urzędzie Miasta, które wywołały burzę. Część pracowników magistratu oraz prezydent miasta uznali to jako bezpodstawny atak na nich. 

- Jestem oburzona słowami, jakie radny Klimczak skierował pod adresem moim oraz pracowników Urzędu Miasta. Takie rzucanie bezpodstawnych oskarżeń jest nie do przyjęcia! Urząd Miasta pracuje w oparciu o konkretne przepisy, działa na podstawie prawa. Nie wiem, co pan radny ma na myśli mówiąc publicznie o kumoterstwie i kolesiostwie. Oczekuję, że pan Klimczak i cały klub Prawo i Sprawiedliwość wycofa się z tych słów. W przeciwnym wypadku rozważamy podjęcie kroków na drodze prawnej, ponieważ zostało naruszone dobre imię wielu osób. Co się zaś tyczy tego, która szkoła ma być w pierwszej kolejności termomodernizowana oraz, gdzie powstanie szkoła mistrzostwa sportowego, to decydują o tym wyłącznie przesłanki merytoryczne. Natomiast, co do spraw oświatowych, to nieprawdą jest, że radni nie byli informowani o planach związanych z wprowadzaniem reformy oświaty, ponieważ uczestniczyli w spotkaniach z tym związanych - powiedziała prezydent Anna Hetman. 

Radny Szymon Klimczak (PiS) nadesłał swoje stanowisko w tej sprawie.

- Proszę przyjąć, że zarówno radni jak i mieszkańcy miasta mają uzasadnione przypuszczenia o kolesiostwie, a to dlatego, że pod płaszczykiem reformy edukacji, Prezydent Miasta Anna Hetman mocno lobbuje tylko za Zespołem Szkół nr 5, kosztem innych szkół, a także kosztem dobrej opinii ZS nr 5. Gdyby bowiem, szkoła prowadzona przez Panią Dyrektor Gadowską, była rozpatrywana przy rozpatrywaniu innych szkół, takie zarzuty o kolesiostwo z ust mieszkańców, powtarzane przez radnych, by nie padały. W ostatnim czasie Pani Anna Hetman sama uplotła na siebie bicz, dostarczając argumentów przemawiających za ponadprzeciętnym lobbingiem za ZS 5. Chodzi o plan wycięcia z SP 10 klas sportowych piłki nożnej i przeniesienia ich do ZS 5, zabrana ZS 6 termomodernizacja i przekazana na rzecz ZS 5, czy wreszcie niespodziewana i oderwana od reszty szkół prezydencka propozycja przekształcenia Gimnazjum nr 1 z ZS 5 w Gimnazjum nr 1  Mistrzostwa Sportowego w ZS 5. Tak na marginesie ubolewam, że swoją uwagę nie skupiamy na tym, że Prezydent Miasta Anna Hetman doprowadziła do sytuacji, w której pracownicy oświaty i rodzice, w uzasadniony sposób martwią się o przyszłość szkół. Podobnie radni i kuratorium oświaty, którzy nie doczekali się przed sesją informacji dających nadzieję na prawidłowy przebieg reformy oświaty w naszym mieście - napisał radny. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (110)
Mieszkaniec20.01.2017 11:09

Pani z kuratorium była zaproszona przez pis aby nawtykać pani prezydent. Prawda jest taka, że pis w warszawie namieszał z reformą a samorządy muszą to łyknąć. A p.Prezydent i wydział edukacji próbują ten bajzel poukładać chociaż na ostateczne decyzje jest czas do końca marca. Ludzie! Czy wy nie widzicie że tu się ciągle podkłada kłody pod nogi władzom miasta?

leokady12.01.2017 23:42

dlaczego nie przygotowano planu likwidacji gimnazjów ? pani z kuratorium mówiła, że wszystkie miasta miały zrobione na czas, a i przed czasem. Dlaczego nie w Jastrzębiu ?

mieszkaniec12.01.2017 9:44

pis to zaraza i manipulanci układają się tak oby bliżej koryta. Klimczak próbował w warszawce ale się nie udało to pisiorem został.

do Ola11.01.2017 14:09

Pani prezydent chyba z ostatnich 10 lat była dyrektorem szkoły, zarządzała nią, układały budżety itp. Szkoła to takie małe miasteczko. Więc nie jest "prostym pedagogiem" Oleczko. Poza tym to skarbnik miasta układa budżet a nie prezydent, tak jakbyś nie wiedziała. I chyba do Zdroju nie chodzisz skoro twierdzisz że sami starzy tam mieszkają...

Ola11.01.2017 13:26

Pani Prezydent nie ma zielonego pojęcia o "CYFERKACH" - jest prostym pedagogiem ! Więc jak może Prawidłowo zarządzać budżetem miasta. Inwestuje w Zdrój gdzie mieszkają same starsze osoby. Gdzie miejsca pracy dla MŁODYCH !!!! Jaka perspektywa na dalsze lata ? Pani Hetman tylko próbuje usiedzieć na tym stołku ... bo jak sie noga złamie to będą siniaki. Męśni Pani sobie wyrobi przez te jeszcze dwa lata :)

hejo11.01.2017 11:03

czerstwy, nie nową tylko tamta odeszła więc to zamiana a nie zatrudnienie nowej osoby. Nie siej farmazonów.

czerstwy pulik11.01.2017 10:27

Hrabina POwolala nowa asystentke jak oni tam się pomieszcza

Pokaż wszystkie opinie (110)