Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
5 stycznia 2017, Publicystyka

Co nas czeka w 2017 roku?

Co nas czeka w 2017 roku?Landek Park w Ostravie
fot. materiały prasowe

Jesteśmy u progu 2017 roku, co w tym czasie będzie działo się w mieście? Jakie inwestycje zostaną zapoczątkowane? Na co mogą liczyć mieszkańcy? Jak zmieni się Jastrzębie w niedawno rozpoczętym roku? Poniżej prezentujemy przegląd najważniejszych inwestycji i przedsięwzięć miejskich. 

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

W 2017 roku ruszy modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Miasto ma na ten cel przeznaczone 6 mln zł. Oprócz tego będzie starało się o dofinansowanie z funduszy ochrony środowiska. 

 

Park Zdrojowy

W tym roku rozpocznie się rewitalizacja Parku Zdrojowego, na co miasto pozyskało kwotę ok. 9 mln zł. Zostaną odnowione tereny zielone, ścieżki. Pojawią się nowoczesne informacje wizualne i multimedialne.

 

Mieszkania dla jastrzębian 

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Daszek" z pomocą preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego zamierza wybudować blok, w którym znajdzie się 26 mieszkań i jeden lokal usługowy, garaż podziemny na 21 stanowisk. Będzie również droga dojazdowa, teren rekreacyjny i zieleń.

 

Łaźnia po byłej kopalni "Moszczenica"

Rozpoczną się prace nad budową muzeum postindustrialnego, dotyczącego dziedzictwa przemysłowego tego regionu. W dalszym etapie mają znaleźć tam swoje miejsce nowo powstałe firmy tzw. start-upy.

 

Specjalna Strefa Ekonomiczna 

W jastrzębskiej części Specjalnej Strefy Ekonomicznej przygotowuje się teren dla inwestorów, rozbudowuje drogi, uzbraja teren. Już pojawiają się pierwsi z nich, są to firmy: Ekogreen, Gliterm, Jammet, Ekocargo, Top Hause.

 

Komunikacja

Zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja dla uczniów i studentów. Będzie to pierwszy etap realizacji darmowych przejazdów dla wszystkich. 

 

Rowery miejskie

Projekt „Rowerowe Jastrzębie – rowery miejskie” zakłada powstanie sieci ścieżek rowerowych, w kierunku Karwiny i Zebrzydowic oraz system wypożyczania rowerów miejskich.  Również na ten cel miasto uzyskało dofinansowanie. 

 

Seniorzy

Powstanie Klub Seniora, w którym starsi mieszkańcy będą mogli spędzić dzień na ciekawych zajęciach. Klub będzie się mieścił przy ul. Mazowieckiej. 

 

Park Ojców

Każdy ojciec będzie mógł bezpłatnie posadzić drzewo, kiedy urodzi mu się dziecko. Zostaną przygotowane specjalne tereny, które w ten sposób będą zagospodarowane pod tereny zielone

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało

Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Ośmiorniczka02.02.2017 22:22

Jeszcze nigdy Platforma zwana Obywatelską nie wywiązała się ze swoich obietnic wyborczych! Obiecać to nie grzech. Ale ''ciemny lud'' już nie kupi waszych obiecanek - cacanek! Won na szczaw i mirabelki!

do korek09.01.2017 10:21

tia 600 miejsc pracy na kasie3 za 1500 zeta, daj se siana

Gość08.01.2017 17:35

Malkontentom nic nigdy nie pasi. Wypad z naszego miasta.

korek08.01.2017 12:29

A gdzie centrum handlowe w strefie centrum?? Miało dać 600 miejsc pracy

ja108.01.2017 8:09

Czyli nie zmieni się nic.

Wiocha 07.01.2017 13:56

Wredne pisiory się odezwały, precz z nimi

zorientowany07.01.2017 10:50

Nikt nie da ci tyle ile obieca nasza hrabina

Pokaż wszystkie opinie (21)