Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
9 stycznia 2017

Młodzi jastrzębianie nagrywają filmy

Młodzi jastrzębianie nagrywają filmy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nagrywają filmy w języku angielskim, wykonują albumy przyrodnicze, tworzą gry matematyczne. To efekt współpracy międzynarodowej jaką podjęła Szkoła Podstawowa nr 4. Uczniowie w ciekawy sposób uczą się i poznają swoich zagranicznych kolegów. 

Zaczęło się od tego, że ośmioosobowa grupa nauczycieli SP 4 pojechała do brytyjskiego Canterbury, aby doskonalić swoje umiejętności w języku angielskim oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zastosowania technologii informacyjnej na lekcjach.

Po powrocie do Jastrzębia pedagodzy z powodzeniem stosowali język angielski już od pierwszych klas szkoły podstawowej, a także na lekcjach historii, przyrody, zajęć komputerowych i nawet wychowania fizycznego.

Szkoła realizuje projekty na specjalnej platformie edukacyjnej e-twinning. Dzięki łączom internetowym nauczyciele mogą kontaktować się ze swoimi kolegami z innych krajów europejskich, a uczniowie w ten sposób realizują zadania z dziećmi z zagranicy.

- Uczniowie poznają rówieśników z innych krajów Unii Europejskiej, próbują przełamywać barierę językową i kulturową. Wspólnie realizują określone zadania, nagrywają filmy w języku angielskim, robią albumy przyrodnicze, tworzą gry matematyczne, wspólnie wykonują ozdoby choinkowe i inne, a wymieniając się nimi z partnerami z różnych krajów tworzą europejskie drzewa, grają w gry sportowe popularne w różnych krajach. Dzięki tym działaniom uczniowie poznają i uczą się otwartości na inne kultury oraz kształtują postawy otwartości, wzajemnego szacunku i tolerancji - wyjaśnia, Barbara Polnik, koordynator projektu.

Projekt był realizowany w okresie od 31 grudnia 2015 roku do 31 grudnia 2016 roku i nosił nazwę „Europejski wymiar szkoły”, przy wsparciu finansowym w ramach programu POWER, w ramach AK1 - „Mobilność kadry edukacyjnej”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Marzą o tym, aby zostać policjantem (video) Marzą o tym, aby zostać policjantem (video)

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!