Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
9 stycznia 2017

Młodzi jastrzębianie nagrywają filmy

Młodzi jastrzębianie nagrywają filmy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nagrywają filmy w języku angielskim, wykonują albumy przyrodnicze, tworzą gry matematyczne. To efekt współpracy międzynarodowej jaką podjęła Szkoła Podstawowa nr 4. Uczniowie w ciekawy sposób uczą się i poznają swoich zagranicznych kolegów. 

Zaczęło się od tego, że ośmioosobowa grupa nauczycieli SP 4 pojechała do brytyjskiego Canterbury, aby doskonalić swoje umiejętności w języku angielskim oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zastosowania technologii informacyjnej na lekcjach.

Po powrocie do Jastrzębia pedagodzy z powodzeniem stosowali język angielski już od pierwszych klas szkoły podstawowej, a także na lekcjach historii, przyrody, zajęć komputerowych i nawet wychowania fizycznego.

Szkoła realizuje projekty na specjalnej platformie edukacyjnej e-twinning. Dzięki łączom internetowym nauczyciele mogą kontaktować się ze swoimi kolegami z innych krajów europejskich, a uczniowie w ten sposób realizują zadania z dziećmi z zagranicy.

- Uczniowie poznają rówieśników z innych krajów Unii Europejskiej, próbują przełamywać barierę językową i kulturową. Wspólnie realizują określone zadania, nagrywają filmy w języku angielskim, robią albumy przyrodnicze, tworzą gry matematyczne, wspólnie wykonują ozdoby choinkowe i inne, a wymieniając się nimi z partnerami z różnych krajów tworzą europejskie drzewa, grają w gry sportowe popularne w różnych krajach. Dzięki tym działaniom uczniowie poznają i uczą się otwartości na inne kultury oraz kształtują postawy otwartości, wzajemnego szacunku i tolerancji - wyjaśnia, Barbara Polnik, koordynator projektu.

Projekt był realizowany w okresie od 31 grudnia 2015 roku do 31 grudnia 2016 roku i nosił nazwę „Europejski wymiar szkoły”, przy wsparciu finansowym w ramach programu POWER, w ramach AK1 - „Mobilność kadry edukacyjnej”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie zakaz strajku dla nauczycieli? Będzie zakaz strajku dla nauczycieli?

Kto był sprawcą fałszywych alarmów? Kto był sprawcą fałszywych alarmów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!