Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 stycznia 2017

Prawie tysiąc osób przebadanych alkomatem

Prawie tysiąc osób przebadanych alkomatem
fot. KMP Jastrzębie

Prawie tysiąc osób zgłosiło się w 2016 roku na dobrowolne badanie alkomatem. Chcieli sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wsiądą za kółko. Większość z nich nie miała powodów do obaw. 

Kierowcy chcący mieć pewność czy są trzeźwi, najczęściej zgłaszają się do Komendy Miejskiej Policji w weekendy, przeważnie w niedzielę i dni świąteczne.

 - W minionym roku jastrzębską jednostkę odwiedziło 948 osób, które postanowiły przebadać się na alkomacie zanim wsiądą za kierownicę. Wątpliwości, co do stanu trzeźwości okazały się zasadne u 234 osób, to 129 więcej, niż w roku 2015. Rekordzistą był 25-letni mężczyzna, który miał w organizmie prawie 2,5 promila. Mimo, że każda z osób, która chce poddać się badaniu na alkomacie jest przez stróży prawa legitymowana, nie grożą jej żadne konsekwencje prawne. Policjanci odradzają jednak ruszanie w podróż tzw. "wczorajszym kierowcom". Chociaż alkomat nie wskazuje na obecność alkoholu w ich organizmach, należy pamiętać, że zdolność reakcji takiej osoby jest bardzo często znacznie ograniczona, a złe samopoczucie, ból głowy czy zmęczenie psychiczne znacznie zwiększa ryzyko wypadku - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
ginter10.01.2017 9:03

Policja niech wyjdzie na miasto w patrole a nie tluste dupy przyrosly im do stołków i czekają kto wpadnie na alkomat.

alkomat10.01.2017 6:57

Piłeś nie jedż , nie piłeś wypij....