Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 stycznia 2017

PKM: Pieniądze na wypłatę przyszły w ostatniej chwili

PKM: Pieniądze na wypłatę przyszły w ostatniej chwili
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej do ostatniej chwili nie wiedzieli, czy w dniu 10 stycznia otrzymają wypłatę na swoje konta. Problemem zainteresowali się radni z Platformy Obywatelskiej, którzy złożyli interpelację w tej sprawie. 

Roman Foksowicz, przewodniczący Klubu PO, powiedział, że z informacji, jakie pochodzą od pracowników PKM wynika, że firma Warbus nie wywiązuje się z umowy zawartej z PKM Jastrzębie, jako podwykonawcą usług przewozowych.  W związku z tym radni PO zwrócili się z pytaniami o to, czy warszawska firma posiada zaległości finansowe i jakie. Radni pytają też, jakie działania podjął Międzygminny Związek Komunikacyjny (właściciel PKM) w tej sprawie i czy w umowie zawartej pomiędzy MZK, a Warbusem zawarto zapisy na temat płatności za usługi wykonane przez PKM.  

Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK, powiedział, że Związek nie ma formalnych możliwości, aby zmusić firmę Warbus do wywiązywania się ze swoich płatności względem PKM. Jednak dyrektor Biura Zarządu MZK Benedykt Lanuszny wielokrotnie interweniował w tej sprawie. Ostatecznie pieniądze z tytułu wynagrodzenia wpłynęły na konta pracowników. 

Roman Foksowicz (Platforma Obywatelska)

Rafał Jabłoński (Międzygminny Związek Komunikacyjny)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Kakadu11.01.2017 20:36

Pis nie chce wyjścia z MZK

benek11.01.2017 14:35

Przelew poszedł ale pożyczony z Banku..

S111.01.2017 13:52

Wyjdźcie z MZK, a miasto niech w końcu zorganizuje własną komunikację. No ale ktoś tego nie chce...

kierowca11.01.2017 12:40

PKM pomoże tylko strajk!

kostka rubika11.01.2017 11:19

mam pytanie do Pana Lanusznego dyrektora zbiurokratyzowanego MZK, oraz do komisji przetargowej.W złożonej ofercie przez firmę zwaną Warbus było zapewnienie że ta jak można się dowiedzieć z artykułu "bardzo rzetelna firma zwana Warbus" będzie miała autobusy, kierowców i warsztat, mija już 2 lata od wygranej a warsztatu naprawczego /swojego warsztatu/ firma zwana Warbus jak nie miała tak nie ma.Czy jest ktoś odważny i odpowie na pytanie ,jak to się ma prawnie że od deklaracji firmy zwanej Warbus, mija tyle czasu a oni dalej nie spełnili warunków przetargowych.Czy wypadnięte kursy, zaległości finansowe/ nie tylko wobec PKM-u/ i niespełnienie warunków przetargowych nie jest podstawą do rozwiązanie umowy z firmą zwaną Warbus.

kostka rubika11.01.2017 11:07

Matusiak wczoraj zabłysnął, poklepał mnie pracownika MZK po ramieniu i powiedział że przelew poszedł. Widać że chłop zorientowany.

Gość11.01.2017 8:53

Władzę w temacie komunikacyjnym miasta sprawuje MZK i Matusiaki .

Pokaż wszystkie opinie (9)