Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
11 stycznia 2017

Zatrzymano ponad 200 nietrzeźwych kierowców

Zatrzymano ponad 200 nietrzeźwych kierowców
fot. KMP Jastrzębie

Ponad  200 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ubiegłym roku jastrzębscy stróże prawa. Większość z nich wpadła podczas rutynowych kontroli drogowych. 23 z nich było sprawcami wypadków, w których ucierpiało 7 osób. 

Policjanci codziennie przeprowadzają kontrole drogowe, podczas których badają między innymi trzeźwość kierowców, ale również stan techniczny pojazdu, czy sprawdzają wymagane dokumenty. Mimo wielu apeli nie brakuje osób, które będąc pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę.

 - Statystyki drogowe wskazują, że w ubiegłym roku w ręce policjantów wpadło 236 pijanych kierowców. Większość, bo aż 145 z nich to sprawcy przestępstw, którzy mieli w organizmie więcej niż pół promila. Niestety zdarza się, że z powodu braku rozsądku i odpowiedzialności takich osób dochodzi do zdarzeń drogowych. W ciągu minionych 12 miesięcy nietrzeźwi kierowcy spowodowali 16 kolizji i 7 wypadków drogowych, w wyniku których rannych zostało 7 osób - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
aaa11.01.2017 20:09

Przejść się na Straż Miejską i sprawdzić poziom alkoholu

Do promila11.01.2017 15:40

Wież mi że jak wypijesz lampkę wina(nie mamrota a wina) do obiadu czy piwo to za 30m alkomat nie pokarze ale jak chlejesz przez tydzień czasu i potem jeszcze tylko lampkę wina to masz te 2,5 promila.

Co do alkomatów są alkotesty na stacjach i aptekach kupować te ze wskazaniem 0,2 bo są też takie 0,5 u nas się nie nadają a sprzedają i są wiarygodne.
A alko-sensory z marketów nie dość że drogie bo o tych tanich to nie gadamy to mało precyzyjne i w dodatku po upływie określonego okresu jak i ilości badań wymagają kalibracji. A niestety takim gadżetem bawi się cały czas cała rodzina i pokazuje głupoty.

Promil11.01.2017 14:55

Dziwne ze w innych panstwach mozna wypic lampke wina / piwo , a nawet i wiecej do kolacji w restauracji i spokojnie wrocic do domu autem. Jest to normalne i legalne.
Ludzie jakos nie jezdza "wezykiem" i nie powoduja wypadkow.

S111.01.2017 13:48

Mało cosik.

Kierowca11.01.2017 12:33

Każdy nietrzeźwy lub naćpany musi być traktowany jak potencjalny zabójca chodzący z odbezpieczoną bronią w ręce. To są bandyci, choć jeszcze nie notowani.