Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 stycznia 2017

Będą czujniki pomiaru zanieczyszczeń powietrza

Będą czujniki pomiaru zanieczyszczeń powietrza
fot. pixabay

Ostatnio w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej odnotowano znaczne stężenie pyłu zawieszonego. Mieszkańcy Jastrzębia domagali się instalacji urządzeń, które pozwolą określić poziom tego zanieczyszczenia. Jastrzębski magistrat informuje, że można spodziewać się takich urządzeń w naszym mieście już w drugim kwartale tego roku. 

- Pomysł zamontowania w Jastrzębiu czujników pomiarowych był rozpatrywany na długo wcześniej, przed ostatnimi incydentami związanymi z przekroczeniem norm pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5. Zakup przez miasto tej instalacji wpisuje się w szersze działania związane z ochroną środowiska, jak na przykład ekopatrole czy dofinansowanie do proekologicznych urządzeń, np. przydomowych oczyszczalni czy kotłowni. Czujniki, o których mowa, zostaną zlokalizowane w ok. 20 miejscach na terenie Jastrzębia, najprawdopodobniej już w drugim kwartale tego roku - powiedział Mariusz Rogala, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM.

Jak zapewniają w jastrzębskim magistracie w momencie uzyskania wyników pomiaru zanieczyszczeń powietrza, będzie można podjąć działania minimalizujące zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czym palą w piecach, czyli smog nasz jastrzębski Czym palą w piecach, czyli smog nasz jastrzębski

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
do korek12.01.2017 11:08

To dlaczego nie dbasz o higienę Trzeba się myć, to nie będzie smrodu!

korek11.01.2017 20:58

W Zdroju na 1 maja straszny smród

Gość11.01.2017 18:10

Ul.Poznańska - dramat. Nie można okna otworzyć. O 22 z psem wyjść nie można bo nie da się oddychać :/

Z Górnego11.01.2017 17:54

Jeden czujnik na przedszkolu na Pszczyńskiej lub w okolicy. Tragedia z tymi smrodziarzami.

Lokatorka 11.01.2017 16:20

Poznańska a Kondziolowiec w nocy pali czym popadnie w mieszkaniu czad budzisz się wnocy jakby się paliło.

Do Zenon11.01.2017 15:29

Zapraszam kolegę wieczorem na Ul. Opolską to zobaczy kolega czyste miasto, świeże powietrze i piękny widok na miasto. Oczywiście sam dym z Kondziołowca, a bloków na Wrocławskiej od kilku dni wieczorem nie widziałem.

Anka11.01.2017 15:13

Też jestem ciekawa sytuacji, jaka panuje w Jastrzębiu. Chociaż koleżanka z Rybnika pracująca u nas w Jastrzębiu, mówi że tu czuje się jak w sanatorium:)

Pokaż wszystkie opinie (13)