Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
11 stycznia 2017

"Dobra zmiana" w spółkach zależnych od JSW

"Dobra zmiana" w spółkach zależnych od JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W spółkach, których właścicielem jest Jastrzębska Spółka Węglowa doszło na przełomie 2016/2017 r. do zmian w składach rad nadzorczych. Gremia te zasiliły osoby związane z jastrzębskim PiS-em. Jak zapewniają w JSW wszystko odbyło się zgodnie z prawem. 

Pod koniec listopada do Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Kolejowej został powołany Tadeusz Sławik, członek Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w jastrzębskiej Radzie Miasta. Kolejnymi członkami rad nadzorczych spółek zależnych od JSW są Łukasz Kasza (radny PiS, przewodniczący Rady Miasta) oraz Piotr Szereda również członek Klubu PiS. Od niedawna zasiadają oni w Radzie Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Ubezpieczeniowej.  Następna nominacja, tym razem do zarządu Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego przypadła Antoniemu Augustynowi, do niedawna związanemu z posłem Grzegorzem Matusiakiem, przewodniczącemu zarządu komitetu terenowego PiS w Jastrzębiu-Zdroju i szefowi grupy audytorskiej JSW. W zarządzie Augustyn pełni funkcję wiceprezesa do spraw zarządzania majątkiem i rozwoju.

W przypadku wszystkich wymienionych tutaj osób, które powołano w skład rad nadzorczych i zarządu nie podano uzasadnienia tych decyzji. Po prostu organy decyzyjne skorzystały ze swoich uprawnień, przy aprobacie zarządu JSW.

Wyszczególnione nominacje do rad nadzorczych spółek odbyły się bez konkursu. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer jest to zgodne z zasadami.

-  W spółkach, w których skarb państwa nie ma stu procent udziałów, nie ma obowiązku przeprowadzania konkursów, więc nie są u nas praktykowane. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - powiedziała rzecznik prasowy JSW.

Wszystkie nominacje na członków rad nadzorczych odbyły się zgodnie z literą prawa. Jednak pojawiają się komentarze, w kręgach zbliżonych do Biura Zarządu JSW, na ten temat.

- W polityce nie ma przypadków. To, że osoby akurat związane z tą, a nie inną opcją polityczną otrzymały intratne stanowiska, nie jest przypadkiem. Wiadomo, że mamy teraz „dobrą zmianę” - powiedziała jedna z osób. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (91)
Bogdan19.01.2017 20:53

Kolejny Misiewicz przyjdzie na stołek zastępcy prezydenta i to jest OK?

Michał18.01.2017 18:21

PiS niszczy wszystko. A ostatnio atakuje Panią Hetman za to, że jest dobrym prezydentem miasta. To powinno być karalne ale nie jest i nigdy nie będzie. Można niszczyć wszystko co dobre i można popierać zło aby tylko prezes partii był zadowolony. Choć on niszczy i szykuje Polskę do jeszcze większych zniszczeń.

Gość18.01.2017 11:06

Kupczenie w wydaniu Anny Hetman. Piszą, że stołek zastępcy prezydenta oddaje za poparcie szefowi jastrzębskiej PO.

seboc18.01.2017 9:55

@jastrzebianin
Majo stosowne przygotowanie merytoryczne. Jeden z nich wystepowal przez kilka lat do niedawna w prasie jako Antoni A.

ucho prezesa18.01.2017 9:47

miesiewicze?

Gość18.01.2017 9:02

PiS po prostu daje szansę tym, którzy nie znaleźliby pracy w prywatnych firmach.

jastrzebianin18.01.2017 8:22

Ostatni sprawiedliwi zaczynają prawą obsadę na intrafnych stanowiskach. Ciekawe czy namaszczeni mają stosowne przygotowanie do zasiadania w radach nadzorczych?

Pokaż wszystkie opinie (91)