Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
12 stycznia 2017, Publicystyka

Jastrzębski Pakiet dla Rodzin

Jastrzębski Pakiet dla Rodzin
fot. pixabay

Czy Miasto Jastrzębie-Zdrój podejmuje działania w celu zapewnienia jastrzębskim rodzinom jak najlepszych warunków do funkcjonowania? Na co w Jastrzębiu mogą liczyć rodziny? Co zrobiono specjalnie z myślą o nich? Okazuje się, że w tej dziedzinie są realizowane konkretne przedsięwzięcia.

Karta Dużej Rodziny

Rodziny, które posiadają, co najmniej trójkę dzieci mogą korzystać ze specjalnych zniżek w sklepach, tańszych biletów wstępu na różne imprezy miejskie, seanse kinowe czy na basen lub lodowisko. Zadaniem Karty jest odciążyć budżet rodzin i umożliwić im aktywność kulturalno-sportową na terenie Jastrzębia.

 

Ulgi podatkowe od nieruchomości

Miasto wprowadziło zwolnienia podatkowe od nowo wybudowanych budynków na cele mieszkalne. Zwolnienie obowiązuje przez okres pięciu lat od zakończenia budowy. 

 

Pakiet powitalny

Każdy rodzic rejestrując w Urzędzie Stanu Cywilnego nowo narodzone dziecko otrzyma w tak zwanym pakiecie powitalnym kocyk dla swojej pociechy. Warunkiem bezpłatnego otrzymania kocyka jest zameldowanie matki dziecka w Jastrzębiu. 

 

Badania profilaktyczne

Urząd Miasta pracuje nad poszerzeniem oferty badań profilaktycznych dla jastrzębskich rodzin. Podjęte są starania dla zapewnienia psychiatry dziecięcego w ramach kontraktu z NFZ. 

 

Przewijaki dla dzieci 

W mieście pojawiły się pierwsze przewijaki dla dzieci. Akcję z tym związaną zainicjowała Ewelina Auguścik ze Stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie. Urząd Miasta przyłącza się do tej inicjatywy i zapewnia o swoim wsparciu dla niej. 

 

Meble miejskie

W mieście wkrótce pojawią się meble miejskie, ławki, wiaty. Część z nich będzie zaprojektowana tak, aby mogły z nich korzystać rodziny z małymi dziećmi. Pojawi się możliwość przewinięcia malucha w odpowiednich warunkach. 

 

Kącik dla malucha

W Urzędzie Miasta powstanie specjalny kącik dla malucha, w którym dziecko będzie mogło spędzić czas w magistracie, nie nudząc się przy tym.

 

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

W tym roku zostaną wprowadzone bezpłatne przejazdy dla uczniów i studentów, jako etap w dochodzeniu do bezpłatnej komunikacji dla każdego. 

 

Żłobek dla dzieci

Magistrat sprawdza możliwości przekazania dofinansowania dla żłobków, które opiekują się najmłodszymi mieszkańcami Jastrzębia. 

 

Park Ojców

Każdy ojciec lub matka będzie mógł bezpłatnie posadzić drzewo, kiedy urodzi mu się dziecko. Zostaną przygotowane specjalne miejsca, które w ten sposób będą zagospodarowane pod tereny zielone

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

100-letnie urodziny jastrzębianina 100-letnie urodziny jastrzębianina

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Agat16.01.2017 23:51

dofinansowanie obiadów szkolnych, to by była najlepsza pomoc, moja kuzynka w Pawłowicach płaci 5 zł za obiad, w SP12 obiad kosztuje 11 pln

do Pauina 13.01.2017 13:47

Jeśli dziecko urodziło sie w tym roku, to zgłoś się do USC, dostaniesz kocyk:)

Paulina13.01.2017 13:03

Dziwne jestemsy wszyscy zameldowani with Jastrzebiu a kocyka nie dostalam... :)

Koloooo12.01.2017 19:05

proszę Panią Prezydent o obniżenie czynszów lokali komunalnych. To będzie najlepsza pomoc.

Mama12.01.2017 18:53

Były bezpłatne przejazdy dla ucznióe przez trzy miesiące i co?

Gość12.01.2017 13:55

Widać, ze coś się rusza:)

Maciek12.01.2017 12:16

Nasi mieszkańcy i tak bedą narzekać, bo zawsze im mało i nie potrafią merytorycznie dyskutować tylko ciągle narzekają i "plują" na władzę. Wiele osób myśli że każdy pomysł można zrealizować a tu trzeba opierać się na prawie, co często komplikuje bądź uniemożliwia dzialania. Trochę wiedzy by się przydało!