Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 stycznia 2017

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych
fot. KMP Jastrzębie

36-letnia kobieta, która przechodziła we wtorek na przejściu dla pieszych, została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Kierowca auta tłumaczyła się, że nie zauważyła pieszej. Sprawczyni wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy. 

O tym, że wystarczy chwila nieuwagi, żeby doprowadzić do zdarzenia na drodze, przekonała się wczoraj po południu 52-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Na wysokości skrzyżowania ulicy Podhalańskiej z Popiełuszki, kierująca fordem potrąciła 36-latkę, która schodziła już z przejścia dla pieszych.

- W rozmowie z mundurowymi 52-latka przyznała, że nie zauważyła kobiety, gdyż oślepiły ją światła jadącego z przeciwnego kierunku samochodu, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem. Ranna 36-latka trafiła do szpitala. Obie kobiety były trzeźwe. Brak uwagi za kierownicą wiązać się będzie z surowymi konsekwencjami dla 52-latki. Mundurowi zatrzymali już jastrzębiance prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Stróże prawa uprzedzają, że wszelkie agresywne zachowania kierowców na drogach oraz rażące naruszenia przepisów będą surowo karane. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że każdy szczególnie niebezpieczny manewr może doprowadzić do tragedii, dlatego też w uzasadnionych przypadkach policjanci nadal będą zatrzymywać prawa jazdy i kierować wnioski do sądu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
agulek15.01.2017 12:56

moim zdaniem to kierowcy wina nieraz widziałam jak kierowca rozmawia przez telefon a potem jest w szoku bo pieszy na pasach albo zdąży się zatrzymać albo potrąci

Do Polski zagra (Jacek)12.01.2017 19:20

Wczytaj się uważnie co napisałem i w którym to miejscu było a następnie zabieraj głos bo pieszy który zbliża się do przejścia dla pieszych nie ma pierwszeństwa pierwszeństwo ma wtedy gdy znajduje się na przejściu a w tym momencie to było wykroczenie które popełnił ten łeboń ponieważ nagle wtargnął na przejście

Sior12.01.2017 14:02

A czy przypadkiem w tym miejscu nie ma sygnalizacji świetlnej? Coś tu chyba nie gra.

kierowca12.01.2017 12:40

Z tym oślepieniem to trochę dyskusyjne cyt. z innego portalu "oślepiły ją światła jadącego z przeciwnego kierunku samochodu, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem "czyli co.... stojący samochód przed przejściem dla pieszych ją oślepił , a poza ty skoro się zatrzymał to nie jechał.

Na stronie KMP pisze"12.01.2017 12:16

Na stronie KMP pisze że oślepił ją samochód z przeciwka. A może by tak szanowna policja wzięła za chińskie ksenony lampy z anglików pseudo dzienne w nocy i inne wynalazki? A przede wszystkim diagności o ustawianie prawidłowo świateł!

plugawy anonim12.01.2017 11:38

Proszę zauważyć że.... schodziła już z przejścia dla pieszych, a więc nie wtargnęła nagle na jezdnię ,w takim wypadku jeżeli kierowca nie widzi pieszego to zachodzi pytanie co widzi kierowca? ( czy piesi mają fruwać nad przejściami dla pieszych ?)

polemizator12.01.2017 11:25

Gdyby niejaki @Jacek lib @herman byli w cywilizowanych krajach to wykazując się namiastką inteligencji na pewno zauważyliby, że tam bezwzględnie pierwszeństwo ma w kolejności 1.pieszy, 2.rowerzysta, 3.kierowca. Nikt nie dyskutuje i nie kombinuje i nie tłumaczy. Niestety u nas jeszcze u tzw. kierowców, cywilizacja rodem ze wschodu a czasem bliskiego wschodu. Przykre.

Pokaż wszystkie opinie (13)