Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 stycznia 2017

ZS nr 6 w gronie najlepszych szkół w Polsce

ZS nr 6 w gronie najlepszych szkół w Polsce
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

Techniku i liceum wchodząc w skład Zespołu Szkół n 6 im. Króla Jana III Sobieskiego odniosły sukces w ogólnopolskim rankingu szkół, który prowadzony jest od lat przez czasopismo Perspektywy. 

Technikum nr 4 uplasowało się na 43. miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej i 8. w zestawieniu tego typu szkół województwa śląskiego Technikum nr 4 w ZS nr 6 otrzymało tytuł „Złotej Szkoły”. Także Liceum Ogólnokształcące nr IV wypadło dobrze. W rankingu wojewódzkim zdobyło 52. miejsce i tytuł „Brązowej Szkoły”. W zestawieniu ogólnopolskim szkoła znalazła się na 493 miejscu. 

- Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władzach samorządowych dbających o właściwe warunki nauczania. Warto się tym sukcesem pochwalić na oficjalnych stronach internetowych szkół, bo tam przecież zaglądają przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów i ich rodzice - uzasadniają twórcy rankingu.

- Nasze dwie szkoły, jako jedyne z Jastrzębia-Zdroju zostały sklasyfikowane w tym rankingu, co świadczy o tym, że możemy być dumni z naszej szkolnej społeczności Sobieskiego. Nie możemy jednak „spocząć na laurach”, bo z pewnością jest jeszcze, nad czym popracować, aby w przyszłości było  tylko  lepiej - czytamy m.in. na stronie ZS nr 6.

Ogólnopolski Ranking Szkół 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Jastrzębia Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Jastrzębia

"Krupińskiego" mieli przejąć Niemcy? Miasto Sukcesu o górnictwie "Krupińskiego" mieli przejąć Niemcy? Miasto Sukcesu o górnictwie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Do rzetelnego17.01.2017 8:18

Co za koleś! Proszę, bo zapewne tego już nie potrafisz zrobić:
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2575:ranking-technikow-2016&catid=184&Itemid=355&strona=1 

Gość17.01.2017 8:11

Gratulacje dla szkoły i nauczycieli, brawo tylkotak dalej

Do rzetelnego17.01.2017 8:10

Panie "rzetelny". W roku 2016 Technikum nr 4 było na 11 miejscu w ogólnopolskim rankingu :) Hahaha, hejt się nie udał !!!

mobi17.01.2017 4:17

do nekkst no najlepsza na górnika a pozniej szybka praca do 25 i wyjazd na niemcy :D

Rzetelny16.01.2017 11:45

Gwoli ścisłości, nie 11, a 43. W poprzednim roku technikum miało 12 miejsce. Lepsze wyniki choćby Wodzisławia, czy Cieszyna. Póki co 11 miejsce to marzenie...

nekkst16.01.2017 10:50

ZS 6 to najlepsza szkoła techniczna w promieniu 100 km, i to są niezaprzeczalne fakty.