Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
16 stycznia 2017

Jastrzębscy strażacy ratują zasypanych

Jastrzębscy strażacy ratują zasypanych
fot. PSP

W poniedziałek, w Katowicach zawaliła się jedna z kamienic. Służby ratunkowe natychmiast wyruszyły na pomoc. Wśród nich Grupa Poszukiwawaczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju. 

Do zdarzenia doszło dziś ok. godziny 12.40 w jednym ze starych budynków w Katowicach-Szopienicach. Na miejsce skierowano strażaków, również jastrzębską grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. Część poszkodowanych została odwieziona do szpitala. Innych strażacy próbują wydostać spod gruzów.

- Nasza Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza wykorzystywana jest głównie na terenie południowej Polski. Jej zadaniem jest poszukiwanie poszkodowanych. Często robi się to za pomocą psów albo specjalnych geofonów, które potrafią wychwycić nawet bicie serca i najmniejsze szmery – mówi mł. bryg. Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!