Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
17 stycznia 2017

Policja kontroluje autokary przewożące dzieci na ferie

Policja kontroluje autokary przewożące dzieci na ferie
fot. KMP Jastrzębie

Czas ferii to okres wyjazdu dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Mundurowi szczególnie wtedy kontrolują autokary, które przewożą uczniów do ośrodków wczasowych. 

Policjanci jastrzębskiej drogówki również sprawdzają stan techniczny autokarów oraz kontrolują trzeźwość kierowców. Wystarczy zgłosić funkcjonariuszom wyjazd autokaru kilka dni przed planowana podróżą.

Zimowe ferie to dla wielu dzieci upragniony czas zimowego lenistwa i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dla policjantów jest to jednak okres charakteryzujący się wzmożonym ruchem pojazdów, a w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Sytuacja ta wymaga od policji podjęcia dodatkowych czynności, mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa osób podróżujących. Dlatego też, prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży, opiekunów, bądź rodziców, o odpowiednio wcześniejsze informowanie (z co najmniej 2-3 dniowym wyprzedzeniem) o przewidywanym wyjeździe - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zgłoszenia autokarów do kontroli proszę kierować na adres:
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju
ul. Śląska 12

lub telefonicznie:
(32) 478-72-00

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Kobiecie nic się nie stało. Policja odwołuje poszukiwania Kobiecie nic się nie stało. Policja odwołuje poszukiwania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!