Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
18 stycznia 2017

Smog atakuje! Ograniczcie przebywanie na powietrzu

Smog atakuje! Ograniczcie przebywanie na powietrzu
pixabay

Po kilku dniach spokoju od smogu znowu daje się on we znaki. Atakuje w wielu miastach Polski, także w rejonie aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej. Już wczoraj były znacznie przekroczone dopuszczalne wskaźniki tego zanieczyszczenia. 

Także dzisiaj, w środę, prognozy jakości powietrza na naszym terenie są złe. Jeśli możecie ograniczcie do minimum swoją aktywność na wolnym powietrzu, bo to może zaskodzić Waszemu zdrowiu. 

-  Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu. Zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci - informują służby monitorujące stan środowiska w naszym województwie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu? Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Jarzyna18.01.2017 18:38

Ciekawe co OBATEL by zaproponował w takie sytuacji. Może by zaczął uświadamiać wszystkim, że zanieczyszczenia pochodzą z domów w których się pali byle czym; plastykowe butelki, muł, stare opony, itp.
Niektórzy palą tym, bo nie stać ich na dobrej jakości węgiel, lub palenie gazem ale sporo palących zanieczyszczeniami uważa, że "nic się nie dzieje. Co się stanie, że spalą trochę śmieci? "

Meteo18.01.2017 18:32

Kolejny raz pojawiło się bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne. To one jest odpowiedzialne za opadanie zanieczyszczeń na ziemię. Dziwnie wyjątkowy czas. Kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu zanieczyszczeń w powietrzu było znacznie więcej, ale niezbyt często występowało aż tak wysokie ciśnienie. Dziś jest tak wysokie ciśnienie jakby miasto opadło o ponad 300 metrów poniżej swego normalnego poziomu.

OBATEL18.01.2017 10:14

Ciekawe co miasto w tym względzie ma do zaproponowania mieszkańcom ???
Nie widać żadnych działań zmierzających do poprawienia sytuacji !!!!