Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
18 stycznia 2017

W kopalniach stwierdzono nieprawidłowości

W kopalniach stwierdzono nieprawidłowości
fot. JSW

Górnicy są zmuszani do dłuższej, niż przewidują przepisy, pracy w warunkach o podwyższonej temperaturze lub zapyleniu. Zdarza się, że mają niesprawny sprzęt oraz wykonują swoje obowiązki bez zapewnienia należytego dozoru. 

W 2016 roku górnicy śląskich kopalń wykonali 94 połączenia na specjalny telefon interwencyjny Wyższego Urzędu Górniczego. Spośród wszystkich zgłoszonych nieprawidłowości jedna czwarta z nich okazała się zasadna.

- Najwięcej ubiegłorocznych zgłoszeń dotyczyło: zagrożenia klimatycznego oraz konieczności skrócenia czasu pracy (27 zgłoszeń), niewłaściwe prowadzonych robót górniczych (10), stosowania mobbingu przełożonych wobec pracowników (9), niewłaściwej eksploatacji lub niesprawności  maszyn i urządzeń (9), złej organizacji pracy (7), niezgłaszania lub ukrywania wypadków (6), zagrożenia metanowego (5), zagrożenia pożarowego (6),  zagrożenia pyłami szkodliwymi dla zdrowia (3), nielegalnej eksploatacji kopalin (wydobywania kruszyw na powierzchni - 3), wykonywania pracy pod wpływem alkoholu lub spożywania go w zakładzie (4), jakość szkoleń (3), nieprawidłowo prowadzonych robót strzałowych (1), usiłowania rozprowadzania narkotyków w zakładzie (1) - informuje Wyższy Urząd Górniczy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
LTD18.01.2017 12:27

Górnictwo nie jest dla chłoptasi w rurkach. Jakiekolwiek zmiany (poza logistyką) moim zdaniem doprowadzą do nieopłacalności przedsięwzięcia.

R18.01.2017 11:52

Ilu już ludzi choruje na depresję i nie tylko czas mówić o tym głośno co niektórzy nigdy nie powinni nigdy być na kierowniczych stanowiskach może by wtedy pozostali ludźmi

Rzepicha18.01.2017 11:24

Jak sytuacja na Zof-Bor-Jasmos są zmiany?

Skarbnik18.01.2017 10:40

Rumcajs sytuacja jest tak stara, jak stare jest górnictwo w Polsce

Rumcajs18.01.2017 10:23

Przepraszam ta sytuacja istnieje od 15 lat ? Przestały wam tabletki działać że się obudziliście ??? Bierzcie po pół ...

górnik18.01.2017 9:58

Amerykę odkryli nie może być

Gość18.01.2017 9:55

Poszperajcie po jastrzębskich koplalniach to wtedy wyjdą wam fajne kwiatki,

Pokaż wszystkie opinie (8)