Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 stycznia 2017

Roman Foksowicz zostanie zastępcą prezydenta?

Roman Foksowicz zostanie zastępcą prezydenta?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Szykują się zmiany personalne w jastrzębskim magistracie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że planowane jest odejście Ryszarda Rakoczego ze stanowiska zastępcy Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

Ryszarda Rakoczego miałby zastąpić Roman Foksowicz, który obecnie jest radnym i przewodniczącym Klubu Radnych Platforma Obywatelska. Jak poinformowało Biuro Rady Miasta, w przypadku potwierdzenia tych informacji jego miejsce w Radzie Miasta zajmie Ryszard Rakoczy. Jest to osoba, która w wyborach samorządowych w 2014 roku startowała z listy PO i zdobyła kolejną najwyższą liczbę głosów z tej listy.

Prezydent miasta Anna Hetman nie komentuje tych informacji, mówi jedynie, że jeśli nastąpią zmiany personalne w kierownictwie Urzędu Miasta, to zostanie to oficjalnie ogłoszone.

Roman Foksowicz jest radnym drugą kadencję. Z wykształcenia jest politologiem o specjalności polityka społeczna. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Sejmie o przywróceniu linii kolejowej w Jastrzębiu W Sejmie o przywróceniu linii kolejowej w Jastrzębiu

W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym? W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Andrzej20.01.2017 20:51

Pan R. Rakoczy ma tytuł mg inż. budownictwa z uprawnieniami, więc jest fachowcem. Przez 12 lat by prezesem "Daszka" Natomiast Roman Foksowicz jest z wykształcenia politologiem i cały czas pracował jako polityk w PO. Widać jak nieudolnie na sesjach broni pani Hetman. Pomimo chęci, ze względu na politykę, nie mógł nawet zostać sekretarzem miasta. Porównanie tych dwóch panów to: "z deszczu pod rynnę".

viktor20.01.2017 0:15

Ale jaja sympatycy PiS martwią się o Rakoczego ."Odchodzi ostatni fachowiec."

Bogdan19.01.2017 20:51

Pan R. Rakoczy jest mgr inż. budowlany, bdb fachowiec a pan Foksowicz polityk z wykształcenia oraz z doświadczenia zawodowego

sympatyk PIS19.01.2017 18:37

Odchodzi ostatni w Urzędzie fachowiec , może trudny w rozmowie , ale niebywale skuteczny . Nigdzie się nie wychylał , otarty , uśmiechnięty i skory do współpracy . Niezwykle pracowity i nie bał się wyzwań , które latami nie były w mieście ruszane . Uważam , że p. Prezydent strzeliła sobie w kolano tą decyzją , ale to już jej zmartwienie . Od dłuższego czasu obserwuje pracę prezydenta Rakoczego i pomimo mojej niechęci do partii którą reprezentuje , uważam że jest to wielka strata dla naszego miasta , zwłaszcza , że zastąpi go polityk , a nie fachowiec . Z mojej strony wielki szacun p. Prezydencie !!!!!

katolik19.01.2017 12:17

W poprzednim układzie był jeden wiceprezydent a drugi pełnomocnik ds edukacji z takim uposażeniem jak wicek.

do były radny19.01.2017 11:09

To ty piszesz głupoty!!!! Nie "pełnomocnik" ale doradca prezydenta z teką zastępcy. Czy mówi ci to coś. Zarabiał dużo a nawet był w MZK za wielką kasę.

były radny19.01.2017 6:18

Był jeden zastępca ale drugi pełnomocnik z taka kasą jak zastępca. Nie pisz głupot

Pokaż wszystkie opinie (41)