Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
19 stycznia 2017

Z ogrzewalni skorzystano 1100 razy

Z ogrzewalni skorzystano 1100 razy
fot. SM Jastrzębie

Kiedy temperatura w nocy spadała poniżej 20 stopni C. ogrzewalnia miejska była oblężona przez osoby, które schroniły się w niej przed mrozem. Były noce, kiedy liczba osób tam przebywających przekraczała 20. 

Jak informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju w ostatnim okresie z ogrzewalni skorzystało w sumie 1100 osób. Miejsce to jest otwarte od pierwszych dni listopada i znajduje się na ul. Północnej. Można się w niej schronić w godz. 18.00-10.00. Bezdomni mają możliwość zaparzenia herbaty, jak również skorzystania z pełnego węzła sanitarnego.

- Cały teren ogrzewalni jest ogrodzony i monitorowany a dodatkowo w godzinach jej funkcjonowania na miejscu znajduje się zawsze strażnik miejski. Mundurowy oprócz zapewnienia ładu i porządku, podejmuje natychmiastowe działania w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń - informuje Straż Miejska.

Komisja Bezpieczeństwa i Samorządu Terytorialnego odwiedziła we wtorek na posiedzeniu wyjazdowym ogrzewalnię i zapoznała się z warunkami, jakie tam panują.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
nagrobny04.04.2017 16:11

Nie gadaj głupot to nie są ludzie.

zdrojowiec20.01.2017 7:43

Dobrze, że niektórzy radni wreszcie zrozumieli, że bezdomny to tez człowiek i ma swoją godność.

seboc19.01.2017 15:12

To znaczy, ze takie miejsca sa potrzebne.