Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
19 stycznia 2017

Z ogrzewalni skorzystano 1100 razy

Z ogrzewalni skorzystano 1100 razy
fot. SM Jastrzębie

Kiedy temperatura w nocy spadała poniżej 20 stopni C. ogrzewalnia miejska była oblężona przez osoby, które schroniły się w niej przed mrozem. Były noce, kiedy liczba osób tam przebywających przekraczała 20. 

Jak informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju w ostatnim okresie z ogrzewalni skorzystało w sumie 1100 osób. Miejsce to jest otwarte od pierwszych dni listopada i znajduje się na ul. Północnej. Można się w niej schronić w godz. 18.00-10.00. Bezdomni mają możliwość zaparzenia herbaty, jak również skorzystania z pełnego węzła sanitarnego.

- Cały teren ogrzewalni jest ogrodzony i monitorowany a dodatkowo w godzinach jej funkcjonowania na miejscu znajduje się zawsze strażnik miejski. Mundurowy oprócz zapewnienia ładu i porządku, podejmuje natychmiastowe działania w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń - informuje Straż Miejska.

Komisja Bezpieczeństwa i Samorządu Terytorialnego odwiedziła we wtorek na posiedzeniu wyjazdowym ogrzewalnię i zapoznała się z warunkami, jakie tam panują.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
nagrobny04.04.2017 16:11

Nie gadaj głupot to nie są ludzie.

zdrojowiec20.01.2017 7:43

Dobrze, że niektórzy radni wreszcie zrozumieli, że bezdomny to tez człowiek i ma swoją godność.

seboc19.01.2017 15:12

To znaczy, ze takie miejsca sa potrzebne.