Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
19 stycznia 2017

Będą zwolnienia wśród nauczycieli?

Będą zwolnienia wśród nauczycieli?
fot. kb / jastrzebieonline

Komisja Edukacji i Polityki Społecznej zajmowała się w środę problematyką wprowadzenia w mieście reformy oświaty. W posiedzeniu wzięli również udział zainteresowani nauczyciele i dyrektorzy jastrzębskich szkół. 

Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Andrzej Pawłowski zapewnił nauczycieli, że dołoży wszelkich starań, żeby zachowali miejsca pracy. Jednocześnie poinformował, że według wstępnych szacunków w mieście będzie o 37 etatów nauczycielskich mniej, co wynika z wprowadzenia ramowych planów nauczania.

Wprowadzana reforma najbardziej dotyka nauczycieli Zespołu Szkół nr 1. Obecnie jest tam zatrudnianych 63 pedagogów. Według przewidywań dyrektora tej szkoły we wrześniu będzie o 40 etatów za dużo. Konieczne staną się zwolnienia. Dlatego nauczyciele „jedynki” postulują utworzenie w zespole szkoły podstawowej.

Sprawa utworzenia kolejnej podstawówki w mieście nie jest przesądzona. Prezydenta Anna Hetman zwraca uwagę na to, że z analiz demograficznych wynika, że nie ma uzasadnionej potrzeby tworzenia kolejnej tego typu szkoły w mieście. Warto przypomnieć, że znajdujące się przy ul. Katowickiej Gimnazjum nr 8 zostanie przekształcone w szkołę podstawową. W tej części miasta znajduje się również Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 12 na osiedlu Barbary. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła

Jastrzębski szpital zawiesza oddziały. "WSS 2 ofiarą reformy" Jastrzębski szpital zawiesza oddziały. "WSS 2 ofiarą reformy"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Lech11.02.2017 8:14

LO 1 boi się o pracę to niech zainwestują w szkoły branżowe (zawodówki) lub profile, a nie kradnie dzieci SP 12!!! Kto wpadł na tak durny pomysł, aby w 17-18 latkowie chodzili do jednej szkoły z 7-latkami? CZY KTOŚ OSZALAŁ???

erwin22.01.2017 11:11

Gonić dziadówy.

Jastrzębianka20.01.2017 18:56

ZS 1 zasłużyło sobie na to, co ma teraz. Sposób " kierowania szkołą" (celowo napisane w cudzysłowiu)
przez dwie poprzednie "dyrektorki" , których obecnie nie ma w szkole doprpwadził ddo tego, że trudno znależć chętnych do nauki w tym liceum. Prawdopodobnie za późno już na ratunek. Po reformie zapewne i liceum zacznie znikać. Szkoła przez swoje działania w pełni sobie na to zasłużyła. W ZS1 od wielu lat co chwile wybucha Jakaś Afera - to Bileciki za 1 zł, To Plakaty Pronarkotykowe i wiele, wiele innych.... Szkoła stacza się po równi pochyłej.....

Mieszkaniec20.01.2017 13:41

Nauczyciele z jedynki tak się boją utraty pracy, bo niektórzy mają ponad etat. Trzeba się będzie podzielić, chociaż będzie bolało.

Gość20.01.2017 9:06

Rozwiązanie jest proste, jeden nauczyciel ,jeden etat.

krzysiu20.01.2017 8:44

za parę lat będzie nauczycieli brakować
500+ zadziała

jastrzębianin20.01.2017 8:17

Nie ma takiej możliwości, aby w pierwszym roku stracili 40 etatów. Na pewno na początku będzie to dużo mniej. Jednakże jest to środowisko sympatyzujące ze związkiem zawodowym , który adoruje aktualną władzą i nie miał żadnych niepokojów przy wprowadzaniu dobrej zmiany. Więc o co chodzi?

Pokaż wszystkie opinie (24)