Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 stycznia 2017

Znowu powietrze nie będzie "do życia"

Znowu powietrze nie będzie "do życia"
fot. pixabay

Do tych komunikatów mieszkańcy Jastrzębia i gmin sąsiednich zdążyli się przyzwyczaić. Niestety po raz kolejny służby wojewody śląskiego mają złą informację, jeśli chodzi o jakość powietrza w naszym mieście. 

- W dniu 20.01.2017 r. na większości obszaru województwa wystąpią przekroczenia stężenia PM10. Wystąpią umiarkowane warunki do aktywności na wolnym powietrzu, w strefie środkowej i południowej województwa, w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej - czytamy w komunikacie wydanym przez służby zajmujące się ochroną środowiska.

W takich sytuacjach zaleca się, o ile to możliwe, pozostanie w domach i nie podejmowanie aktywności na świeżym powietrzu.

- Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem - informują służby wojewody śląskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Ruszyli na pomoc, kobieta się tylko kąpała Ruszyli na pomoc, kobieta się tylko kąpała

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Rychuhuha23.01.2017 8:48

Nie dajcie się zwieść propagandzie. Jaka jest różnica powietrza na zewnątrz od tego co jest w domu jak to powietrze otacza dom? Macie w domu filtry czy co?? Powietrze z zewnątrz jest lepsze bo w domu jest więcej wydalanego zużytego powietrza. Jak mieszkacie w domach na terenie gdzie wszyscy palą plastikami to już inny temat. Po za tym popatrzcie co macie pod skórą ile tłuszczu, syfu się zbiera bo mało kto z wal w ogóle ćwiczy, czy pójdzie na basen lub jakąś saunę, spacer itp. Po za tym tak się składa, że lepiej dla zdrowia jak się coś ludziska poruszacie, a nie słuchanie tych bzdur. Jeszcze jedno obadajcie sobie topografie Jastrzębia-Zdroju jesteśmy niecałe 300m n.p.m i leżymy idealnie między większymi górami u nas powietrze nie stoi tylko się swobodnie przemieszcza.

Gość20.01.2017 13:48

Tylko ostrzeżenia i ostrzeżenia a może coś wreszcie z tym zrobić a nie tylko pisać i ględzić. W okolicy domków jednorodzinnych nie można przejść spokojnie bo taki smród aż w oczy szczypie, najbardziej wieczorami bo jest ciemno i mniej widać jaki syf się pali. Ludzie narzekają że nie stać ich na ekologiczny opał a na inne przyjemności lekką ręką szastają i jest dobrze. Jak tacy biedni to niech przeprowadzą się do bloków, za dużo tych domów pobudowane i trują nas. Budują, zadłużają się a póżniej narzekają że utrzymanie domu jest drogie i kombinują czym ogrzać dom.

seboc20.01.2017 12:36

@CHEMITRAILS
Moze kiedys byly siermiezne czasy, ale w szkolach przedmioty wyjasnialy funkcjonowanie swiata i jego zjawisk, tv emitowala wiele programow edukacyjnych i ksiazki nie byly zakazane.

mendelejew 20.01.2017 10:09

Wszystko spoko, że nie ma czym dychac to czujemy, ale po co to propagandowe zdjęcie kominów w artykule? Kominy, kopalnie, zakłady były zawsze, w domach paliło się najgorszym syfem i jakoś takiego ciężkiego powietrza nie było. Syf zrzucają nam z nieba, nie z kominów czy rur samochodów (to minimalny odsetek) . Zgłębcie temat CHEMITRAILS, bo to przyczyna "smogu". Wdychamy tablicę mendelejewa systematycznie i tylko ktoś ograniczony umysłowo , nie potrafiący samodzielnie myśleć uwierzy, że ten smog z kominów, a ta propaganda to kolejny etap do zamknięcia kopalń.