Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
20 stycznia 2017

Kolędowali w różnych językach świata

  • Kolędowali w różnych językach świata
  • Kolędowali w różnych językach świata
  • Kolędowali w różnych językach świata
  • Kolędowali w różnych językach świata
Więcej zdjęć:
fot. ZS nr 5

Kolędy w różnych językach świata zabrzmiały w Domu Zdrojowym. Uczniowie jastrzębskich szkół śpiewali po angielsku, niemiecku, rosyjsku, hiszpańsku, włosku, francusku. Na samym końcu zaprezentowali się jastrzębscy nauczyciele w piosence pt. „Jest taki dzień”. Młodzież pokazała, że nauka języków obcych wcale nie musi być nudna i jest dobrą okazją do świetnej zabawy. 

Domu Zdrojowym Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju odbył się  „Miejski Przegląd  Kolęd i Piosenek Świątecznych w Językach Świata”. Organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju. Wydarzenie było skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w mieście Jastrzębie - Zdrój  i wpisuje się w realizację projektu "Razem dla Promowania Nauki Języków Obcych w Jastrzębiu - Zdroju".

Chodziło o rozbudzanie zainteresowania wśród uczniów nauką języków obcych, rozwijanie zainteresowań kulturą obcojęzyczną. Ponadto, doskonalenie poprawności językowej, propagowanie kultury muzycznej wśród uczniów oraz popularyzacja utworów muzycznych w różnych językach.

W Przeglądzie wzięli udział uczniowie z 15 jastrzębskich szkół, którzy zaprezentowali popularne na całym świecie utwory świąteczne w językach obcych: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim oraz rosyjskim. Warto wspomnieć takie tytuły jak: “Mistletoe and wine”, „Last Christmas”/ Letzte Weihnacht”, „Silent Night”/”Douce nuit”/”Stille Nacht”, ” Happy Christmas”, “Let it snow”,  „Christmas Time”, “All I want for  Christmas”, “Ding Dong Merrily on High”, “Noel Blanc”, “ Oceanos”, “Mary did you know”, “Petit Papa Noel”, “Rudolph the red-nosed reindeer”, “Do they know it’s Christmas”, “Radujsia mir”, “Santa Claus is coming to town”, “A Natale Puoi”.

- Koncert swoją obecnością zaszczycili Naczelnik Wydziału Edukacji pan Andrzej Pawłowski, doradca metodyczny ds. języków obcych w Jastrzębiu-Zdroju pani Anna Wodecka, kierownik Domu Zdrojowego MOK w Jastrzębiu-Zdroju Pani Teresa Piech, dyrektorzy, nauczyciele i młodzież jastrzębskich szkół. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała każdy występ. Wydarzenie zakończył występ jastrzębskich nauczycieli, którzy zaprezentowali się w piosence Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”. Wydarzenie to było okazją do zaprezentowania talentów językowych, wokalnych jak również estradowych. Pomysłodawcami i koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele ZS nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju: Mariola Marszałek, Elżbieta Skrobiś - informuje Zespół Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górale opanowali Miejską Bibliotekę Publiczną Górale opanowali Miejską Bibliotekę Publiczną

Zaśpiewają kolędy na zagraniczną nutę Zaśpiewają kolędy na zagraniczną nutę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
sPOnsor23.01.2017 13:17

Impreza bardzo fajna.
Ale pytanie moje jest takie: czy każda szkoła, która organizuje konkursy, czy inne imprezy międzyszkolne, może również liczyć na gościnność Domu Zdrojowego? Czy szkoła musiała zapłacić za wynajem sali? Co trzeba zrobić, lub ile i skąd wziąć fundusze, żeby skorzystać z z tej gościnności?