Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 stycznia 2017

PKM Jastrzębie pożyczy autobusy Gliwicom

PKM Jastrzębie pożyczy autobusy Gliwicom
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach potrzebowało więcej autobusów do obsługi swoich linii. Zdecydowano więc o ogłoszeniu przetargu na dzierżawę pojazdów, którego zwycięzcą okazał się jastrzębski PKM. 

PKM Jastrzębie wypożyczy Gliwicom siedem autobusów. Są to pojazdy wyprodukowane nie wcześniej, niż w 2000 roku. Spełniają normę EURO 2.  Posiadają nadwozie o długości co najmniej 11,8 m i wysokości 3,24 m. Do autobusów mieści się 86 pasażerów, a 20 proc. z nich ma miejsce siedzące.  Pojazdy mają być przygotowane do montażu systemu ŚKUP, kasowników Pixel NJ24COT oraz komputera pokładowego typu KPP-2 lub Asterix.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju wygrało przetarg na wydzierżawienie dwóch MAN-ów NL223 oraz pięciu Solarisów Urbino 12 na kwotę 238 620 brutto, co dało jej łącznie 84,25 pkt. w końcowej ocenie ofert. Oprócz jastrzębskiego PKM-u, swoje propozycje przedstawiły jeszcze dwie inne firmy: Dafa z Bydgoszczy oraz PKMM Świerklaniec, których oferty okazały się  droższe.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
LoanOffer10.01.2018 17:08

Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy, aby rozpocząć działalność?
własny biznes?
Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia lub na spłatę rachunków?
   Uwaga: Wydajemy pożyczkę tylko za 3% stopy procentowej rocznie.
Kontaktowy adres e-mail: - quickloanlender.help@gmail.com

Gość24.01.2017 21:54

Witam.Niestety jestem mieszkanką Jastrzębia miasta w którym brak sensownych inwestycji,dbania o dobro mieszkańców.Ostatnio przeczytałam o kolejnych planach na idiotyczne inwestycje budowa domu solidarności.Jezelu brak w budżecie pieniędzy i nie starczy na wszystko skupcie się na ułatwieniu ycia mieszkańcom,a nie na wspomnieniach na które moim zdaniem nas nie stać.Kak wielu mieszkańców naszego miasta dojeżdżam do pracy do Zor i jestem zaskoczona,jak to miasto się rozwija ile tam się dzieje.Powstala strefa ekonomiczna która oferuje mieszkańcom miasta i nie tyko wiele miejsc pracy i atrakcyjne zarobki.A nasze władze nawet nie są w stanie zapewnić nam dojazdu do pracy,chodzi mi o linię 101 dojazd do pracy i powrót zajmuje mi ok.4h.taki jest rozkład jazdy.Koncze pracę o 21 i do 22.20 czekam na autobus.Teraz są ferie zimowe i jeszcze część kursów jest zlikwidowana.Nie wiem czy naprawdę w Urzędzie nie widzą co się wokół dzieje.Nie potraficie zapewnić miejsc pracy to chociaż pomóżcie ludziom którzy chcą pracować i wydostać się z naszej sypialni

BUSOMAT PL24.01.2017 14:54

Im więcej autobusów tym lepiej.

seboc24.01.2017 9:25

@sjz
Bedziecie jezdzic furmankami skleconymi przez lokalnego kowala.
Za chwile nic w tym grajdole nie zostanie poza UM i jego strategiami.

do SJZ6923.01.2017 22:29

A jak ma być normalnie, gdzie w strategicznej instytucji, jaką jest URZĄD MIASTA, połowa ludzi jest spoza Jastrzębia. Jesteśmy jedynym miastem w Polsce, gdzie UM nie jest nasz. Ja osobiscie, jakbym pracował w UM w Rybniku, to celowo działał bym na niekorzyść Rybnika z korzyścią dla Jastrzębia. Właśnie tak teraz się dzieje. Wyyyp.....lić wszystkich z UM , którzy nie mieszkają w Jastrzębiu, a będziemy krainą mlekiem i miodem płynącą.

zwis23.01.2017 20:17

SJZ69, wsio w temacie, wirtualny browarek dla Ciebie :)

SJZ6923.01.2017 18:57

@seboc-zamknij już wreszcie człowieku(?) gębę, gdy mowa o sprawach dotyczących naszego miasta. Przecież widać że jesteś z Warbusowego kibla, więc siedź w nim i się wiecej nie odzywaj. Nie wiem czym zawinił ci PKM, ale twojego pierdzielenia już scierpieć nie można. Drzesz japę wszędzie gdzie mowa o PKM, płacą ci za to?.
Problem PKMu nie leży w PKMie. Ich problemem jest szkodliwe,a wręcz wrogie dla własnej spółki postępowanie wobec niej MZK, czyli spółki matki.
Od bardzo dawna czynione jest wszystko, aby udupić PKM, a wtedy jego majątek
"Rozdziobią kruki i wrony" , czytaj Warbusy, Kłosoki i inni.
W jastrzębskiej komunikacji publicznej, od dawna sytuacja nadaje się do zbadania przez organy ścigania. Zastanawiam się tylko gdzie, i co musi pier....ć, aby to się wreszcie stało.
Jeżeli tego nie dostrzegają władze miasta, to jedynym wyjściem jest oddanie się Jastrzębia w zarząd komisaryczny Karwiny na przykład. Myślę że gorzej nie będzie, bo być nie może.
W tym cholernym grajdole komunikację "załatwiają" nam Żory, Wodzisław, Warbus.
Śmieci wywozi Rybnik. Na postojach taksówek panoszą się "WorldTaxi", "EuroTaxi" i inne taxi, wszystkie spoza Jastrzębia!!!
Praktycznie gdzie się obejrzeć, rządzą firmy z poza Jastrzębia. Dla firm jastrzębskich organizuje się przetargi, których one wygrać prawa nie mają!!!.
Przyglądam się temu i jak mawia młodzież "je...łem".
Czy jedyne co nasze miasto potrafi zorganizować, to konkurs kolęd i jasełka?

Pokaż wszystkie opinie (16)