Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
23 stycznia 2017

Kaczyński: "W sprawie górnictwa zrobiliśmy wszystko"

Kaczyński: "W sprawie górnictwa zrobiliśmy wszystko"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przekazywanie kopalń, należących do poszczególnych spółek górniczych, do Spółki Restrukturyzacji Kopalń budzi spore kontrowersje, ponieważ oznacza to w rzeczywistości ich likwidację. Pojawiają się głosy zarzucające Prawu i Sprawiedliwość złamanie swoich obietnic wyborczych. 

W sprawie zarzutu o sprzeniewierzenie się przez PiS swoim obietnicom wyborczym, mówiącym o ratowaniu zakładów górniczych głos zabrał prezes partii Jarosław Kaczyński.

- W moim przekonaniu, jeżeli chodzi o górnictwo, to naprawdę zrobiliśmy wszystko, co można. Górnictwo było w fatalnej sytuacji w momencie, kiedy przejmowaliśmy władzę. Zdecydowaliśmy się przekazać bardzo poważne sumy na to, aby górnictwo podtrzymać. Są różnego rodzaju często bardzo pomysłowe posunięcia zmierzające do tego, aby poszczególne wielkie firmy mogły trwać. Jest przesunięcie rodzaju produkcji w stronę węgla koksującego - mówił na antenie TVP Katowice poseł Jarosław Kaczyński.

Wypowiedział się także, co do zarzutu, że rząd likwiduje część kopalń.

- Utrzymanie wszystkich kopalni byłoby po prostu i zupełnie nieracjonalne, bo wymagałoby stałych dopłat i jednocześnie zbyt drogie. Zapewnienie miejsc pracy wszystkim górnikom jest zupełnie realne i jestem przekonany, że tak właśnie będzie, że górnicy utrzymają pracę i utrzymają płacę - a to przecież w ostatecznym rachunku jest najważniejsze - mówił Jarosław Kaczyński.

Opozycyjna Platforma Obywatelska zarzuca PiS-owi, że w czasie kampanii wyborczej składał obietnice ratowania polskiego górnictwa.

- Mówiono wówczas, obiecywano, że żadna z kopalń nie zostanie zlikwidowana. Tymczasem Spółka Restrukturyzacji Kopalń przejmuje kolejne zakłady górnicze i przeznacza się kolejne miliony złotych na ich zamykanie. W ten sposób tracimy bezpowrotnie tysiące miejsc pracy nie tylko w górnictwie, ale również firmach okołogórniczych. Cierpią na tym gminy i całe otoczenie gospodarcze, które jest związane z górnictwem - uzasadnia jastrzębski poseł Krzysztof Gadowski (Platforma Obywatelska). 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Mieszkaniec27.01.2017 22:01

Nie należy głosować na PiS. Widać już ile już zniszczyli. Teraz się biorą na tak zwaną Służbę zdrowia. Coraz trudniej dostać się do swoje lekarza pierwszego kontaktu. Zapisy są na dwa tygodnie naprzód. Tylko od łaskawości lekarza zależy, czy przyjmie gdy nagle organizm odmówi częściowo posłuszeństwa. A miało być tak pięknie!

Igor25.01.2017 7:19

Zauważcie, że Truda, Jóźwa, Alojz i inni ze śląskimi imionami to ten sam autor kopiący Pana Posla Gadowskiego. Atak, to najlepsza obrona - mówi się, ale my widzimy co robią obaj posłowie i wiemy na kogo mamy głosować. Hejt wam nie pomoże w pseudo prawie i pseudo sprawiedliwości.

Mateusz25.01.2017 7:07

Pan Poseł Gadowski działa w mieście i to widać. Dotacje na szpital, starania o wypłatę zaległych należności dla emerytów, Święta dla wszystkich " - czyli organizacja paczek dla najuboższych i wiele innych. Liczy się działanie a nie przynależność. Człowiekiem można być w każdych warunkach.

TPW23.01.2017 17:53

Ile to nowych posadek w SRK dla znajomków i rodziny. Kto by nie rządził jest lepiej, ale dla ich bliskich!!!!

stach23.01.2017 17:24

No tak trzeba podziękować Panu G.za troskę o górnictwo.Tylko w jaki sposób i za co?

aaa23.01.2017 17:12

Czy tu są sami sklerotycy? Nikt już nie pamięta ile pieniędzy wpakowano w górnictwo przez te 8 lat? Wszyscy pamiętają Szczygłowice, a nikt nie pamięta co było wcześniej. Przypomnijcie mi ile kopalń zlikwidowała PO. Niedoinformowanych informuję, że WYGASZANIE to jest to samo co LIKWIDACJA. Zanim zaczniecie pisać to ruszcie mózgami. To naprawdę nie boli.

józwa do do józwa23.01.2017 14:42

Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i stwierdzasz że to jest bełkot to już nie moja wina ,piszę tu tak jak mówię czyli z tzw ''krótkiej piłki'' ,tu nie czas ,miejsce i temat na pisanie literackich wywodów, a co do interpunkcji , kropek i przecinków w moich wypowiedziach to już w ogóle nie rozumiem o co ci chodzi, mam stawiać kropki i przecinki po każdym wyrazie ?? oświeć mnie.

Pokaż wszystkie opinie (33)