Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 stycznia 2017

Oddali 190 tysięcy złotych długu

Oddali 190 tysięcy złotych długu
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

W sumie 190 tys. zł - tyle wyniosło zadłużenie za czynsz w lokalach mieszkalnych, należących do miasta. Lokatorzy spłacili swoje zobowiązania, zamiast pieniędzy oferując darmową pracę.  Miasto umożliwiło takie rozwiązanie w ramach Programu Realizacji Świadczeń Wzajemnych. 

Z możliwości odpracowania zaległości czynszowych mogły skorzystać osoby, które zalegają z płatnościami dłużej niż pół roku i wobec których zostały wyczerpane wszelkie procedury windykacyjne.

 - Od 12 października 2015 r. deklaracje o przystąpieniu do programu pobrały 104 osoby, wypełnione deklaracje zwróciły 84, wniosek o zmianę formy spłaty zaległości na świadczenia rzeczowe dostarczyły 62 osoby. Do końca ubiegłego roku podpisano 49 porozumień, z których 36 wygasło. Ogólna kwota zadłużenia wynikająca z obecnie obowiązujących porozumień wynosi prawie 300 tys. zł. Do końca ubiegłego roku odpracowano 190 950 zł  - informuje jastrzębski magistrat

Program został wprowadzony w celu udzielenia pomocy dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, i nie są w stanie spłacić zaległości. Dłużnicy mogą być przydzieleni do prac porządkowych i usługowych, m.in. takich jak: pielęgnacja zieleni, sprzątanie klatek schodowych, drobne naprawy czy roznoszenie korespondencji.

Szczegółowe informacje o Programie można uzyskać w Miejskim Zarządzie Nieruchomości w działach: Kadr, Spraw Socjalnych i BHP tel. 32 47 87 010, Czynszów i Windykacji tel. 32 47 87 005, Administrowania Nieruchomościami i Analiz Mediów tel. 32 47 87 002, 32 47 87 003.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik

Oddali miastu 249 tys. zł. Jastrzębianie spłacają zadłużenie Oddali miastu 249 tys. zł. Jastrzębianie spłacają zadłużenie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Mieszkaniec23.01.2017 19:44

Dobry pomysł z realną pomocą dla tych, którzy rzeczywiście, chcieli wyjść z długów nie zawsze zawinionych przez nich.