Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
23 stycznia 2017

Cztery osoby zatruły się tlenkiem węgla, odwiezione je do szpitala

Cztery osoby zatruły się tlenkiem węgla, odwiezione je do szpitala
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

17-letni chłopak, mieszkaniec ulicy Pomorskiej, zasłabł w łazience. Zaniepokojeni rodzice powiadomili Państwową Straż Pożarną, podejrzewając zatrucie tlenkiem węgla. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili te obawy. To nie jedyna tego typu interwencja strażaków podczas minionego weekendu. 

- Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 stycznia, w jednym z mieszkań przy ul. Pomorskiej. Przebyły na miejsce zastęp stwierdził obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Sprawdzono również inne lokale znajdujące się w tym samym pionie. Tam również był obecny śmiertelny gaz - poinformował bryg. Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Trzyosobowa rodzina została przewieziona do szpitala na obserwację.

Do podtrucia tlenkiem węgla doszło również dzień wcześniej, w piątek. Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało PSP, że w bloku przy ul. Harcerskiej mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili podwyższone stężenie tego gazu. Lokator został odwieziony do szpitala. 

 Życiu żadnemu z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Do Gość Dziś o 16:0123.01.2017 19:46

To odejdź jak najszybciej, jeśli jesteś przygotowany. Jednego durnia będzie mniej.

Gość23.01.2017 16:01

A co to za róznicza i tak każdy musi odejść czy prędziej czy pózniej mi może być nawet i dziś czy jutro czy kiedys tam jestem na to już od dawna przygotowany

tik tak23.01.2017 15:36

Czujnik tlenku węgla , taki podstawowy kosztuje 30pln , te z wyświetlaczami do 100pln , wystarczy jeden taki zabudować w łazience . Można kupić we wszystkich sklepach budowlanych .
Koszt to dwie paczki fajek , czy to aż tak drogie ? Tyle warte jest dla ludzi życie ?