Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
24 stycznia 2017

Palą w piecach czym popadnie

Palą w piecach czym popadnie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nie bez przesady można powiedzieć, że jastrzębianie palą w piecach, czym popadnie. W styczniu strażnicy miejscy przeprowadzili 19 kontroli palenisk. Próbki z nich pobrane trafiły do laboratorium chemicznego. 

Przeprowadzone w laboratorium szczegółowe ekspertyzy dostarczonego materiału niejednokrotnie ujawniły spalanie takich odpadów jak, np.: tworzywa sztuczne, farby, kolorowe gazety, tkaniny, gumy i elementy PCV.

 - Każda informacja dotycząca spalania odpadów czy nieprawidłowo prowadzonej gospodarki odpadami jest sprawdzana i weryfikowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Podczas kontroli strażnicy sprawdzają czy prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów, czy właściciel nieruchomości przyłączył się do istniejącej kanalizacji lub regularnie zapewnia wywóz nieczystości z szamba, a w uzasadnionych przypadkach, czym opalany jest budynek - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Grzywna za spalanie odpadów nałożona w drodze mandatu karnego przez funkcjonariusza Straży Miejskiej może wynieść 500 zł. Jeśli sprawa trafi do Sądu Rejonowego, kwota grzywny może wzrosnąć nawet do 5000 zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
emeryt26.01.2017 7:32

Nic prostszego,jeżeli władze uważają,że ludziska palą czym się da podłączyć ich do OPEC i po problemie.Palić będą jeszcze więcej bo jakiś magik od lipca kombinuje jak tu więcej od ludzi ściągnąć kasy przez wprowadzenie nowego sortowania śmieci.

jurek25.01.2017 21:43

Bogoczowca nie sprawdzili.Dalej czarny gryzący dym...

Apollo25.01.2017 20:14

W tym temacie niestety nikt nic nie zrobi.

Gość25.01.2017 14:41

mobi to ty pieprzysz o szopenie, czy z samochodu leci tak mocno jak z komina ? ludzie czym bogatsi to tym bardziej kombinują i są sknerami bo boją się że za mocno zbiednieją.

Czytelnik25.01.2017 11:13

Stać ludzi na dom to i na dobry opał też.

Jacek25.01.2017 10:20

do mobi: dlaczego smog daje się odczuć tylko w zimie? więcej samochodów wtedy jeździ? Przejdź się wieczorem po ul. Goździków albo Narcyzów i popatrz na kominy.

Somsiad24.01.2017 22:40

Jeśli kogoś stać na palenie porządnej jakości opałem a pali co mu wpadnie pod rękę powinien zostać bardzo srogo ukarany. Nie można nas zatruwać dla własnych, nie prawdziwych oszczędności.
Maniek74, przecież tyś jest najpierwszy gorol. Postępujesz jak najgorszy ćwok i jeszcze zrzucasz swoją winę na innych.

Pokaż wszystkie opinie (14)