Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 stycznia 2017

Powiatowy Urząd Pracy jest najlepszy na Śląsku

Powiatowy Urząd Pracy jest najlepszy na ŚląskuTargi pracy w hali Omega
fot. JastrzebieOnline.pl

Jastrzębski Powiatowy Urząd Pracy jest zaliczany do 16. najlepszych tego typu placówek w Polsce. Został uznany za najlepszy na Śląsku. Tak uważa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dyrektor Andrzej Koba odebrał w poniedziałek statuetkę oraz wyróżnienie świadczące o wysokim poziomie kierowanej przez niego placówki. Jastrzębski Urząd jest najlepszym PUP-em na Śląsku i jednym z lepszych w Polsce, jeżeli chodzi o aktywizację osób bezrobotnych. Co zadecydowało o tak wysokiej pozycji?

- Ministerstwo brało pod uwagę wskaźniki dotyczące aktywizacji bezrobotnych. Wynika z nich, że u nas bezrobotni uzyskują zatrudnienie po odbyciu wybranej formy aktywizacji. Poza tym nasz PUP organizuje je po możliwie niskich kosztach - wyjaśniał dyrektor Andrzej Koba.

Bezrobotni mogą korzystać z różnych form aktywizacji zawodowej są to między innymi: prace interwencyjne, staże, roboty publiczne, szkolenia i inne formy podnoszenia kwalifikacji, poradnictwo zawodowe, refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Aktywizacja bezrobotnego ma zapewnić mu znalezienie się na rynku pracy i docelowo zdobycie zatrudnienia.

Stopa bezrobocia na koniec listopada 2016 roku wyniosła:

6,2 proc. - Jastrzębie;  6,6 proc - Śląsk; 8,2 proc - Polska 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Urząd Pracy wyróżniony Jastrzębski Urząd Pracy wyróżniony

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
aga26.01.2017 17:44

Jakiś żart chyba

jurek25.01.2017 21:41

Ta laurka to jakaś żenada. Nie znam nikogo kto po studiach otrzymałby sensowną ofertę z PUPu. A uprzejmość p. Małgorzaty urzędu to dramat!

Harakiri25.01.2017 14:45

pseudo staże,w tym napewno nr1.

Gość25.01.2017 14:17

PUP to jest instytucja która daje pracę tylko własnym urzędasom w przypadku Jastrzębia w większości pracownikami są nie nasi mieszkańcy a przyjezdni z innych powiatów.

Gość25.01.2017 13:20

Na pracę trzeba mieć jeszcze papiery i chęci do roboty a z tym bywa różnie.

Prawdomowny25.01.2017 13:02

Statystyka jest genialna. Z tego wynika, ze na tle Śląska mamy tu raj, nic tylko przebierać w ofertach pracy :)