Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
26 stycznia 2017

Chcą powstrzymać radnego Andrzeja Matusiaka

Chcą powstrzymać radnego Andrzeja MatusiakaZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych działalnością radnego AM – STOP wystosowało list otwarty do radnych. Autorzy zaapelowali w nim o powstrzymanie działań wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Matusiaka (PiS). 

- Działamy w imieniu pokrzywdzonego, jakim jest Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa. Szkodliwe działania, które z racji osoby je inicjującej, jednoznacznie kojarzą się z partią zwaną PiS Jastrzębie-Zdrój, budzą obrzydzenie i nie zasługują na szacunek SUWERENA. Lokalny szef PiS Jastrzębie-Zdrój próbuje ze Spółdzielni zrobić swoją „dojną krowę”. Docierają już nawet informacje, kto, kim będzie w GSM po jej przyjęciu i kto, jakie daniny będzie musiał świadczyć na rzecz zwycięzcy (…) „Misiewicze” w GSM to jego marzenie. Nie jest w stanie pogodzić się z oceną członków GSM wyrażoną podczas głosowania nad jego odwołaniem z rady Nadzorczej GSM. Słowo SUWEREN jest przez niego odnoszone tylko do tej grupy, która obecnie na niego głosuje. Czyżby za stanowiska w radach nadzorczych kupił Wasze milczenie - napisali m.in. autorzy listu.

Szymon Klimczak, rzecznik prasowy Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta ustosunkował się do listu otwartego.

- Zgodnie ze stanowiskiem Klubu Radnych PiS nie należy mieszać i oceniać spraw prywatnych czy zawodowych z działalnością Rady Miasta i działającego w niej Klubu Radnych PiS. Spółdzielnia Mieszkaniowa to prywatna własność, do której ma także prawa Andrzej Matusiak. Jesteśmy przekonani, że pan Andrzej Matusiak - występujący w tej roli nie, jako Wiceprzewodniczący Rady Miasta i nie jako jej Radny, ale jako członek tej spółdzielni - wyciągnie stosowne wnioski z takich zarzutów. Dotychczas nie brakowało naszemu doświadczonemu koledze skuteczności, zatem i tym razem - po koleżeńsku - życzymy mu powodzenia - napisał w nadesłanym stanowisku Szymon Klimczak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spodziewany nalot wrogiego samolotu Spodziewany nalot wrogiego samolotu

Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Jastrzębie Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
gość30.08.2017 10:24

Osoby widoczne na zdjęciu to żadne autorytety. Dużo krzyczą -słowa bez pokrycia!!!

goniec28.01.2017 11:41

Zatrzymać państwo PiS

Karol28.01.2017 2:39

PO prostu stare chłopki, nigdy nie dorównają Panu Andrzejowi Matusiakowi!!! Czy ktoś zabraniał im edukacji?

Powiadam Wam27.01.2017 13:43

Znam ich wszystkich całą Trójkę - Darek, Janusz, Janek - Wy ich też przecież znacie. Nieugięci i nie zniszczalni a każdy z nich jest w stanie z osobna stanąć przeciw wszystkim. Jeżeli się nie pokłócą bo takie to charaktery to zmiotą ze sceny politycznej naszego miasta parę osób i nastąpi porządek.

Pytanie27.01.2017 9:43

Czy stowarzyszenie może się także zająć mobingiem w spółdzielni mieszkaniowej JasMos? Pewne małżeństwo gospodarzy się w tej spółdzielni jak na swoim

a to moje zdanie27.01.2017 8:48

To co mi wiadomo Matusiak ze swoim pełnomocnikiem Żmudzińskim wygrali tylko jedną sprawę i to tylko dlatego, że w statucie nie było odpowiedniego zapisu i było to tak łatwe jak przysłowiowa bułka z masłem. Walne Zgromadzenie zrobiło jednak to co nie mogła zrobić wtedy GSM czyli usunęła go z Rady Nadzorczej miażdżącą ilością głosów. To jest jedyna i chyba ostatnia wygrana sprawa tego tandemu. Pozostałe naście spraw wniesionych do sądu przez tego publicznego człowieka ma słabe podstawy prawne i orzeczenia mogą przypaść w okresie wyborów samorządowych i mogą mieć wpływ na jego wynik wyborczy. Takie napinanie się polityka i robienie dobrej miny do złej gry to norma gdy pod nogami osuwa się grunt.

Gość27.01.2017 7:15

Jeśli ktoś ma wątpliwości do do Matusiaka, i jeszcze myśli że to dobry człowiek, niech spróbuje mu powiedzieć nie. Koniec, kropka. Wtedy z tego gościa wychodzi to co wychodzi.

Pokaż wszystkie opinie (28)