Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
26 stycznia 2017

Chcą powstrzymać radnego Andrzeja Matusiaka

Chcą powstrzymać radnego Andrzeja MatusiakaZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych działalnością radnego AM – STOP wystosowało list otwarty do radnych. Autorzy zaapelowali w nim o powstrzymanie działań wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Matusiaka (PiS). 

- Działamy w imieniu pokrzywdzonego, jakim jest Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa. Szkodliwe działania, które z racji osoby je inicjującej, jednoznacznie kojarzą się z partią zwaną PiS Jastrzębie-Zdrój, budzą obrzydzenie i nie zasługują na szacunek SUWERENA. Lokalny szef PiS Jastrzębie-Zdrój próbuje ze Spółdzielni zrobić swoją „dojną krowę”. Docierają już nawet informacje, kto, kim będzie w GSM po jej przyjęciu i kto, jakie daniny będzie musiał świadczyć na rzecz zwycięzcy (…) „Misiewicze” w GSM to jego marzenie. Nie jest w stanie pogodzić się z oceną członków GSM wyrażoną podczas głosowania nad jego odwołaniem z rady Nadzorczej GSM. Słowo SUWEREN jest przez niego odnoszone tylko do tej grupy, która obecnie na niego głosuje. Czyżby za stanowiska w radach nadzorczych kupił Wasze milczenie - napisali m.in. autorzy listu.

Szymon Klimczak, rzecznik prasowy Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta ustosunkował się do listu otwartego.

- Zgodnie ze stanowiskiem Klubu Radnych PiS nie należy mieszać i oceniać spraw prywatnych czy zawodowych z działalnością Rady Miasta i działającego w niej Klubu Radnych PiS. Spółdzielnia Mieszkaniowa to prywatna własność, do której ma także prawa Andrzej Matusiak. Jesteśmy przekonani, że pan Andrzej Matusiak - występujący w tej roli nie, jako Wiceprzewodniczący Rady Miasta i nie jako jej Radny, ale jako członek tej spółdzielni - wyciągnie stosowne wnioski z takich zarzutów. Dotychczas nie brakowało naszemu doświadczonemu koledze skuteczności, zatem i tym razem - po koleżeńsku - życzymy mu powodzenia - napisał w nadesłanym stanowisku Szymon Klimczak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samobójstwo z powodu żony? Zazdrość? Samobójstwo z powodu żony? Zazdrość?

Górnicy będą musieli się przekwalifikować? Górnicy będą musieli się przekwalifikować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
gość30.08.2017 10:24

Osoby widoczne na zdjęciu to żadne autorytety. Dużo krzyczą -słowa bez pokrycia!!!

goniec28.01.2017 11:41

Zatrzymać państwo PiS

Karol28.01.2017 2:39

PO prostu stare chłopki, nigdy nie dorównają Panu Andrzejowi Matusiakowi!!! Czy ktoś zabraniał im edukacji?

Powiadam Wam27.01.2017 13:43

Znam ich wszystkich całą Trójkę - Darek, Janusz, Janek - Wy ich też przecież znacie. Nieugięci i nie zniszczalni a każdy z nich jest w stanie z osobna stanąć przeciw wszystkim. Jeżeli się nie pokłócą bo takie to charaktery to zmiotą ze sceny politycznej naszego miasta parę osób i nastąpi porządek.

Pytanie27.01.2017 9:43

Czy stowarzyszenie może się także zająć mobingiem w spółdzielni mieszkaniowej JasMos? Pewne małżeństwo gospodarzy się w tej spółdzielni jak na swoim

a to moje zdanie27.01.2017 8:48

To co mi wiadomo Matusiak ze swoim pełnomocnikiem Żmudzińskim wygrali tylko jedną sprawę i to tylko dlatego, że w statucie nie było odpowiedniego zapisu i było to tak łatwe jak przysłowiowa bułka z masłem. Walne Zgromadzenie zrobiło jednak to co nie mogła zrobić wtedy GSM czyli usunęła go z Rady Nadzorczej miażdżącą ilością głosów. To jest jedyna i chyba ostatnia wygrana sprawa tego tandemu. Pozostałe naście spraw wniesionych do sądu przez tego publicznego człowieka ma słabe podstawy prawne i orzeczenia mogą przypaść w okresie wyborów samorządowych i mogą mieć wpływ na jego wynik wyborczy. Takie napinanie się polityka i robienie dobrej miny do złej gry to norma gdy pod nogami osuwa się grunt.

Gość27.01.2017 7:15

Jeśli ktoś ma wątpliwości do do Matusiaka, i jeszcze myśli że to dobry człowiek, niech spróbuje mu powiedzieć nie. Koniec, kropka. Wtedy z tego gościa wychodzi to co wychodzi.

Pokaż wszystkie opinie (28)