Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
27 stycznia 2017

Kradną pieniądze z kont bankowych

Kradną pieniądze z kont bankowych
fot. pixabay

Złodzieje wykazują się coraz większą pomysłowością. Coraz mniejszym problemem jest dla nich kradzież pieniędzy z kont bakowych dzięki nielegalnemu skopiowaniu karty oraz numeru PiN. Przestępstwo takie określane jest jako skimming.

Policjanci apelują o ostrożność i radzą jak nie paść ofiarą skimmerów. Najczęściej instalują oni na bankomatach tzw. nakładki skimmingowe i za ich pomocą wchodzą w posiadanie naszych danych.

 - Są to urządzenia składające się zazwyczaj z dwóch elementów: skimmera (służącego do skopiowania i zapisu danych paska magnetycznego) montowanego na szczelinie, w którą się wkłada kartę oraz kamery lub zmodyfikowanej nakładki na klawiaturę bankomatu w celu pozyskania nr PiN. Jeśli chodzi o kamerę, to musi być ona skierowana na klawiaturę bankomatu. Najczęściej są one podklejane w górnej części ATM, ale zdarzają się również przypadki instalowania kamer zintegrowanych razem ze skimmerem (to rozwiązanie jest bardzo trudne do wykrycia) - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja radzi, aby nikomu nawet na chwilę nie przekazywać swojej karty bankomatowej, szczególnie podczas zakupów. Korzystając z bankomatu najlepiej wybrać te znajdujące się w bankach, a podczas wpisywania numeru PIN zachować ostrożność, zasłaniając ręką pulpit podczas wpisywania hasła.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
...27.01.2017 15:11

"w górnej części ATM"... jezyk polski taki trudny jezyk

Gość27.01.2017 13:37

W bankomatach to czasem nie ma kamer? Skoro banki mają miliardowe zyski, to może warto zadbać też o bezpieczeństwo klientów i czasami sprawdzić bankomaty?