Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 stycznia 2017

Czy 5-letnie dziecko zatruło się czadem?

Czy 5-letnie dziecko zatruło się czadem?
fot. PSP

W jednym z mieszkań, znajdującym się w bloku przy ul. Boża Góra Prawa 5-letnie dziecko zasłabło w łazience. Rodzice natychmiast powiadomili Państwową Straż Pożarną, podejrzewając zatrucie tlenkiem węgla. 

- Zastęp, którzy przybył na miejsce w sobotę, około godziny 9:00 nie stwierdził w mieszkaniu obecności czadu, być może dlatego, że lokal był wywietrzony. Natomiast w czasie kontroli innych mieszkań znajdujących się w tym samym pionie, strażacy wykryli obecność tlenku węgla znacznie przewyższającego normy. Wszystko wskazuje na to, że 5-letnie dziecko mogło się nim podtruć - relacjonuje bryg. Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. Dziecko zostało odwiezione do szpitala na obserwację.

Straż Pożarna apeluje, aby mieszkańcy zaopatrywali się w czujniki gazowe, ponieważ mogą one uratować życie, w porę ostrzegając o możliwym niebezpieczeństwie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!