Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
31 stycznia 2017

Obrońcy życia nie pomówili posła Gadowskiego

Obrońcy życia nie pomówili posła Gadowskiego
fot. biuro poselskie Krzysztofa Gadowskiego

W styczniu 2017 roku Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju orzekł, że nie doszło do przestępstwa polegającego na zniesławieniu posła Krzysztofa Gadowskiego przez Marka i Daniela G. Bracia oskarżali posła o to, że jest zwolennikiem aborcji. Sąd nie zajmował się jednak tym czy prawdziwe są informacje o tym, że parlamentarzysta popiera lub nie przerywanie ciąży. Orzeczono, że pozwani nie dopuścili się przestępstwa względem posła. 

Sąd orzekł, że poseł, jako polityk deklarujący się, jako katolik musi być transparentny i gotowy na ocenę swojego postępowania. Od wyroku Sądu Rejonowego przysługuje prawo do apelacji. Wyrok jastrzębskiego sądu nie unieważnia wcześniejszych orzeczeń Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego, które zapadły w tej sprawie i jasno stwierdziły, że parlamentarzysta nie może być uznany za zwolennika poszerzenia prawa do aborcji.

Marek G. i Daniel G. poinformowali, że zostali uniewinnieni przez jastrzębski sąd z zarzutu pomówienia posła Krzysztofa Gadowskiego, wytykającego mu popieranie aborcji i liberalizowanie zapisów w tym zakresie. Nie wspomnieli o tym, że Sąd Okręgowy w Gliwicach Wydział Zamiejscowy w Rybniku już w 2015 roku stwierdził, że brak jest jakichkolwiek podstaw do uznania posła za zwolennika aborcji. To samo orzekł Sąd Apelacyjny w Katowicach, do którego odwołali się bracia G.

Pierwszy pozew przeciwko osobom atakującym Krzysztofa Gadowskiego został złożony w 2015 roku w trybie prawa wyborczego. Marek G. i Daniel G. prowadzili publiczną agitację tuż przed wyborami parlamentarnymi, informując, że Krzysztof Gadowski popiera zmiany w prawie, które mają ułatwiać przerywanie ciąży.

Sąd Okręgowy w Gliwicach Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku orzekł, że „twierdzenia uczestników postępowania zawarte w banerach i ulotkach, że poseł Krzysztof Gadowski popiera prawo aborcyjne są nieprawdziwe, gdyż jak wynika z poczynionych ustaleń wnioskodawca (poseł) nie opowiadał się za prawem do aborcji. Gdy wpływały wnioski dotyczące nowelizacji ustawy Konstytucyjnej i nowelizacji Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży opowiadał się za głosowaniem za powyższymi projektami, nie głosował lub wstrzymywał się od głosowania, gdy były wnioski o odrzucenie projektów tych ustaw. Powyższe świadczy o tym, że nie popiera rozwiązań ułatwiających aborcję”. Sąd zakazał Markowi G. i Danielowi G. rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, że poseł Gadowski jest zwolennikiem liberalizacji prawa aborcyjnego.

Bracia G. nie zgodzili się z takim orzeczeniem sądu i odwołali się do Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który w całości zgodził się z orzeczeniem Sądu Okręgowego. Sąd Apelacyjny stwierdził, że nie można przyjąć, że poseł Krzysztof Gadowski w czasie swoje pracy w Sejmie podejmował działania popierające aborcję. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących

Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
benek03.02.2017 22:56

Jak czytam informację na portalach o tej sprawie to przypomina mi się sprawa Wałęsy TW 'BOLEK'
Też twierdzi, że jest niewinny bo ma jeden wyrok sądu. Tu też pan Poseł podpiera się jakimś wyrokiem, a fakty w sprawie są całkiem inne. Może nie pamiętaj jak głosował w 2013r. pod projektem zakazującym aborcję. Później w 2015r. znowu unikanie głosowania. Stenogramy sejmowe potwierdzają, że między głosowaniami o aborcji tenże polityk brał udział w innych głosowaniach.

Znajomek02.02.2017 6:59

Co zrobił Gadowski? A chociażby to że pomaga ciągle szpitalowi w pozyskiwaniu dotacji (uzbierało się kilka milionów) i w budowie drogi głównej południowej - to dzięki niemu miasto pozyskało te pieniądze a nie dzięki Janeckiemu, jak to się on zwykł chwalić. Trzeba się zainteresować tematem najpierw zamiast głupoty gadać że nic nie zrobił. Jedynym co nic nie robi to jest poseł Matusiak. Owszem prowadzi jakieś pseudo działania na rzecz miasta ale nijak się one mają do jakichś realnych efektów. Co, że list napisze ze skargą na policje podczas strajków? Jaką to da korzyść dla miast? Żadną, to tylko lans.

Henryk02.02.2017 6:49

Człowiek na takim stanowisku zawsze będzie narażony na krytykę. Najgorsze jest to, że tzw "katolicy" rzucają oszczerstwa na człowieka a nie znają prawdy. Pan Poseł to prawy człowiek i pokażcie mi innego posła, który zrobił więcej dla naszego miasta. Sprawdź to w internecie i pamiętaj, że słowo rani bardziej niż " miecz obosieczny".

KOfeiNA01.02.2017 16:30

Większość postów woła o litość dla piszących.

Kim Wy jesteście? Chcecie aborcji na życzenie, żeby rodzice mogli wybierać, czy zabić potomka czy nie? Dlaczego nie widzicie jak bardzo to jest CHORE, jak nieludzkie, czysto nazistowskie. A może uważacie, że to nie człowiek w łonie matki? Jeśli nie, to od kiedy człowiekiem się staje?
O co Wam chodzi? Nienawidzicie własnego życia, że innych chcecie go pozbawić? Czy nie wiecie, że seks niesie ze sobą konsekwencję możliwości poczęcia nowej istoty ludzkiej? A jeśli chodzi o przypadki zabicia dziecka bo matkę zgwałcono to ile to jest przypadków 1, 2 w ciągu roku? I dlaczego za gwałt dziecko ma być śmiercią karane?

Ktoś tu fanatyzmem nazywa chronienie życia od poczęcia, a czy fanatyzmem nie jest chęć zabijania dzieci poczętych? To jest fanatyzm! Fanatyzm to przemoc!
I tak na marginesie, to Hitler wprowadził legalną aborcję do Polski jednocześnie zakazując jej w Niemczech. Mieliśmy się mordować sami, nawzajem, aby jak najmniej Polaków było. To ludobójstwo zapoczątkowane przez jednego z największych zbrodniarzy świata trwa do dziś.

Ogarnijcie się FANATYCY mordowania.

Jan01.02.2017 13:25

Proszę wszystkich win PO nie przypisywać panu Posłowi. To tak jak wśród radnych pisu w mieście są ludzie i są karykatury człowieka. Ja i moi znajomi znają p.Posła z dobrej strony, Ale aby się wypowiadać to trzeba znać temat. Inaczej to jest obmowa, oszczerstwo i należy się z tego spowiadać, bo to grzech!!!

Franek01.02.2017 10:24

Czyli poseł się ośmieszył!!!! Z resztą to normalka!!!

seboc01.02.2017 9:12

@benek
"Czy w tedy jak kupił kopalnie knurów"

Nie on kupil a podjeto decyzje polityczna. Tak samo, jak obecny zarzad zostal wsparty przez szereg panstwowych spolek. Ta kupa dziada trwa nadal i rujnuje polska gospodarke do reszty.

Pokaż wszystkie opinie (41)