Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
1 lutego 2017

Pracownicy SiG przejdą pod kopalnie?

Pracownicy SiG przejdą pod kopalnie?
fot. JZR

Prezes Spółki JSW Szkolenie i Górnictwo nie wyklucza tego, że pracownicy SiG zostaną przejęci w tym roku bezpośrednio przez kopalnie. Chodzi o pracowników oddziałów wsparcia produkcji. 

Gabriel Cyrulik, prezes SiG, wskazuje na to, że rok 2017 będzie czasem ewolucji Spółki Szkolenie i Górnictwo. Mówił, że to od pracowników SiG zależy to, czy w przyszłości będą częścią Grupy Kapitałowej JSW. 

- Trwają koncepcyjne prace przygotowawcze nad możliwością przejścia pracowników oddziałów wsparcia produkcji przy kopalniach JSW bezpośrednio pod kopalnie. Ostateczną decyzję na podstawie zrealizowanych działań i osiągniętego obrotu gospodarczego podejmie zarząd  - mówił dla Jastrzębskiego Węgla (Styczeń nr 1 (138)/2017) Gabriel Cyrulik, prezes SIG. 

Prezes wypowiedzial się również na temat innych zadań, które czekają kierowaną przez niego spółkę. 

-  To będzie rok nowych wyzwań. Planujemy wykonywać dodatkowe zadania dla całej grupy kapitałowej JSW, które obejmą takie kierunki, jak nowe szkolenia oraz usługi techniczne. Aktualnie jesteśmy na etapie uzgadniania nowych zadań z radą nadzorczą i właścicielem – zarządem JSW - mówił. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
md316.03.2017 15:16

narzekacie na sig ,a ludzie z kopalni ci po 20lat roboty ,bez szkoły brali jak leci ,po 8 klasach , polowa by psychola nie przeszła,zatem kontrolujcie wypowiedzi ,robię z wami i widzę jakie macie pojecie ,pistolety pod ciśnieniem wyjmujecie ,polowa to ino ,pyl i już siedzi , każdy gada na drugiego a sam nic nie potrafi ,zatem nasz szanujcie bo linter i inne firmy was przejma ,zatem lepiej miec sig ,

picek198009.02.2017 10:23

Właśnie a co z pakieciarzami mieli już roboty pod kopalnią nie dostać z ustawy jeżeli ta to powinno się wypłacić wszystkim pakiety dla sprawiedliwości!!!!

górnik04.02.2017 19:29

Ozjasz a pod kopalnią nie ma leni ani kombinatorów ? Wszędzie są czarne owce więc patrz obiektywnie

ozjasz03.02.2017 8:23

Większość sigowcow to lenie i kombinatorzy jsw nie powinna starać sie o takich pracowników

Ja_noz01.02.2017 22:39

Jastrzembiok dej pokoj, to je ganba co godosz paciuloku.

Swirek01.02.2017 22:26

Andy goroli to b pierwszych nie przyjol

Skrzynka Whysky01.02.2017 15:55

Niektórzy sigowcy nie nadają się nawet do łopaty ! Kto przyjmuje nieudaczników i niekumatych leni ? SIG powinien być sitem, które weryfikuje pracowników. Nie każdy się nadaje do kopalni ! Prezesie a co będzie z pakieciarzami ?

Pokaż wszystkie opinie (14)