Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 lutego 2017

Jastrzębscy nauczyciele uczą się w Niemczech

  • Jastrzębscy nauczyciele uczą się w Niemczech
  • Jastrzębscy nauczyciele uczą się w Niemczech
Więcej zdjęć:

Nauczycielki z Zespołu Szkół Zawodowych pojechały do Niemiec, do Chemnitz. Wzięły udział w kursie na temat kształcenia zawodowego. Dowiedziały się, jak u naszych zachodnich sąsiadów wygląda współpraca szkół z przedsiębiorcami. Uczestniczki poznały również kulturę i historię Niemiec. 

Tuż po rozpoczęciu ferii grupa nauczycielek z Zespołu Szkół Zawodowych wyjechała do Chemnitz we wschodnich Niemczech, by wziąć udział w kursie dotyczącym systemu kształcenia zawodowego u naszych sąsiadów. W czasie seminariów, spotkań z ekspertami i wizyt w placówkach uczestniczki kursu poznały zasady organizacji dualnego kształcenia zawodowego, warunki współpracy z przedsiębiorcami oraz sposoby planowania rozwoju zawodowego uczniów. Niespełna tygodniowy wyjazd był również okazją do poznania kultury i historii Niemiec, a także doskonalenia umiejętności językowych.

- Kurs „System kształcenia zawodowego w Niemczech” był pierwszą mobilnością nauczycieli w ramach projektu Erasmus +. W ciągu 2 lat kadra Zespołu Szkół Zawodowych będzie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe podczas kursów językowych i komputerowych organizowanych w innych krajach UE.  Realizowany projekt nosi nazwę „Rozwój kadry Zespołu Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju gwarancją sukcesów uczniów” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego POWER - informuje Zespół Szkół Zawodowych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Strategiczny sojusz z firmą niemiecką JSW: Strategiczny sojusz z firmą niemiecką

Związkowcy do premiera o "upadlaniu" ludzi w JSW Związkowcy do premiera o "upadlaniu" ludzi w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość01.02.2017 10:45

Nie będzie Niemiec plul nam w twarz ni dzieci nam germanił!

Gość01.02.2017 8:43

Kolejna wycieczka, która przyniosła korzyść jedynie nauczycielom.

seboc01.02.2017 8:11

Zdrowy rozsadek podpowiada im pewnie, by juz tam zostac.