Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
2 lutego 2017

"Wnuki" znowu chciały oszukać starszych

"Wnuki" znowu chciały oszukać starszych

Chcą wyłudzić pieniądze i oszukują, przeważnie osoby starsze, podając się za ich rodzinę. Tak zwana metoda „na wnuczka” bazuje na ufności seniorów, którzy chcą pomóc swoim bliskim. Ostatnio przestępcy znowu dali o sobie znać. 

Jastrzębscy policjanci otrzymali w środę kilka sygnałów o próbie wyłudzenia gotówki od oszustów, podających się za krewnych. W każdym z tych przypadków niedoszłymi ofiarami przestępców były osoby starsze. Po odebraniu telefonu, rozmówca podawał się za członka rodziny, który spowodował wypadek drogowy, prosząc o pilną pożyczkę sporej gotówki. Jastrzębianie zachowali czujność i nie dali się nabrać oszustom.

- Policjanci przestrzegają jednak przed oszustami, przypominając, że metody ich działania są różne. Zdarza się, że złodzieje podają się za krewnych, ale i pracowników administracji, energetyki czy wodociągów, a także policjantów lub księży i zaledwie chwila nieuwagi wystarczy, aby pozbawić kogoś oszczędności - apeluje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!