Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
2 lutego 2017

"Wnuki" znowu chciały oszukać starszych

"Wnuki" znowu chciały oszukać starszych

Chcą wyłudzić pieniądze i oszukują, przeważnie osoby starsze, podając się za ich rodzinę. Tak zwana metoda „na wnuczka” bazuje na ufności seniorów, którzy chcą pomóc swoim bliskim. Ostatnio przestępcy znowu dali o sobie znać. 

Jastrzębscy policjanci otrzymali w środę kilka sygnałów o próbie wyłudzenia gotówki od oszustów, podających się za krewnych. W każdym z tych przypadków niedoszłymi ofiarami przestępców były osoby starsze. Po odebraniu telefonu, rozmówca podawał się za członka rodziny, który spowodował wypadek drogowy, prosząc o pilną pożyczkę sporej gotówki. Jastrzębianie zachowali czujność i nie dali się nabrać oszustom.

- Policjanci przestrzegają jednak przed oszustami, przypominając, że metody ich działania są różne. Zdarza się, że złodzieje podają się za krewnych, ale i pracowników administracji, energetyki czy wodociągów, a także policjantów lub księży i zaledwie chwila nieuwagi wystarczy, aby pozbawić kogoś oszczędności - apeluje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!