Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 lutego 2017

51-latek nożem zaatakował policjantów

51-latek nożem zaatakował policjantów
fot. KMP Jastrzębie

Podczas jednej z interwencji domowych w bloku przy ulicy Wielkopolskiej mężczyzna rzucił się z nożem na policjantów. Został przez nich obezwładniony i trafił do aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Za czynną napaść na mundurowych grozi mu 10 lat więzienia. 

W środę dyżurny Komendy Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał wezwanie od  82-letniej kobiety, proszącej o  przyjazd mundurowych z powodu agresywnie zachowującego się syna. Mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania matki.

- Sprawca interwencji znajdował się pod wpływem alkoholu, jednak przy mundurowych początkowo był spokojny. Mężczyzna stwierdził, że nie chce już stwarzać problemów i zaproponował, że sam opuści mieszkanie. Kiedy miał już wychodzić z policjantami, wszedł do kuchni i chwycił za nóż, próbując ranić nim jednego ze stróżów prawa. 51-latek został w porę odepchnięty. Podczas obezwładniania jastrzębianin ponownie zaatakował mundurowych ostrym przedmiotem i sam zranił się w dłoń oraz szyję. Obrażenia, których doznał okazały się niegroźne i po udzieleniu pomocy lekarskiej, napastnik trafił do policyjnego aresztu. Żadnemu ze stróżów prawa nic się nie stało. Jastrzębianin miał w organizmie prawie 2 promile - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
max do pff03.02.2017 17:38

przecież tutulec to zasłużony służbista MSW!

pff03.02.2017 10:00

@tubylec
Takie rzeczy jak policjant na filmie to w większości robią zwykli ludzie i nie trzeba tego rozgłaszać na całą Polskę bo to normalne zachowanie.
Tutaj widać, że jest to wręcz nadzwyczajne zachowanie, że policjant na służbie pomógł obywatelowi, jeszcze bohatera z niego zróbcie. Śmiech na sali

A o samym źródle tych faktów to już nawet nie wspominam :D

tubylec02.02.2017 21:27

@max-takich faktów pewnie nie dostrzegasz:
https://www.facebook.com/tvn24pl/videos/10154275500076485/ 

tubylec02.02.2017 21:12

@max-poza tobą w domu wszyscy zdrowi?.

max02.02.2017 11:25

MON wydał 35mln.zł na 30 samochodów dla Macierewicza,Misiewicza itp.Za 1/3 tych środków każdy policjant,nawet ten siedzący za biurkiem byłby wyposażony w super mikro kamerkę wszytą w mundur.
Technika poszła tak do przodu,że takie wyposażenie powinno być obowiązkowe.Napastnika nie bronię,bo przecież mogło tak być,ale nie musiało.Nadużycia władzy w policji były,są i będą.A pamiętacie interwencję w Jastrzębiu-Zdroju,jak obezwładniali ojca rodziny na klatce schodowej,nawet Pani rzecznik zapewniała,że interwencja przebiegała zgodnie z prawem,procedurami.Dopiero monitoring o,którym panowie policjanci nie wiedzieli,pokazał,że facet był kopany z tzw.policyjnego buta.