Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 lutego 2017

Prokuratura sprawdza czy "obcował" z uczennicą

Prokuratura sprawdza czy "obcował" z uczennicą
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

42-latek związany z Hufcem ZHP w Jastrzębiu i jednocześnie nauczyciel w jednej z jastrzębskich szkół, miał odbywać stosunki seksualne ze swoją nieletnią uczennicą. Został zwolniony z pracy, a sprawą zajmuje się teraz prokuratura. 

Harcerz został zawieszony w swoich czynnościach w styczniu br. Jego sprawa została skierowana do Sądu Harcerskiego Chorągwi Śląskiej. Mężczyzna przestał być także nauczycielem w jednej z jastrzębskich szkół ponadgimnazjalnych. Ma to mieć związek z niewłaściwymi kontaktami z jedną z jego uczennic. Według nieoficjalnych informacji kontakty te trwały 3 lata i zostały zapoczątkowane w drużynie harcerskiej. Jednak prokuratura, która zajmuje się sprawą, nie podaje więcej szczegółów, zasłaniając się dobrem dochodzenia.

Prokurator Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju Jacek Rzeszowski potwierdził, że wszczęto dochodzenie w sprawie nauczyciela jednego z jastrzębskich liceów w celu sprawdzenia, czy nie doszło do przestępstwa z artykułu 199 § 1 Kodeksu Karnego. Dochodzenie zostało wszczęte na wniosek dyrektora szkoły.

- Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - taki zapis znajduje się Kodeksie Karnym.

Harcerz został zwolniony dyscyplinarnie z pracy w szkole. Jego sprawą zajmie się specjalna komisja dyscyplinarna dla nauczycieli, która stwierdzi, czy doszło do uchybienia godności  zawodu pedagoga.

Adrian Kapica z jastrzębskiego ZHP odmówił podania powodów, które zdecydowały o zawieszeniu harcerza w prawach członkach ZHP i skierowaniu jego sprawy do Sądu Harcerskiego Chorągwi Śląskiej.  Powiedział tylko, że będzie badany stan w, jakim znajduje się Hufiec. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

"Dziękujemy nauczycielom za wędrówki w nieznane" "Dziękujemy nauczycielom za wędrówki w nieznane"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (98)
z...11.02.2017 7:46

Ludzie jasnet to dno blokują wpisy by chronić tego drania!!!! Na takich aktywistów trzeba mieć oko a jest ich kilku. Przyjaciele jak się patrzy.

Nemo10.02.2017 21:55

Czytałem na Jasnet wypowiedż tego gościa.Ściema totalna.Teksty jak w telenoweli ale jak ta siksa go zostawi z takim bajerem szybko znajdzie następną a póżniej następną.....Tu chodziło tylko o bzykanie tej młodej

Nemo10.02.2017 20:50

Razem z nim z ZHP wyrzucona została niejaka ****** .która pracuje w jego firmie ******.To nie żaden zakochany ,tylko wyrachowany zbok

Edgar09.02.2017 20:27

Ten, pożal się boże, list tego amanta z bożej łaski na jasnecie (też zresztą portal stronniczy) wskazuje tylko nato, że człowiek, który całe życie atakował i obrażał innych w okół siebie, nagle stał się obiektem ataku, i to nie wie, dlaczego? Widocznie wraca do niego całe to jego "dobro" które czynił przez lata swojej harcerskiej, ratowniczej, nauczycielskiej i politycznej pracy. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie........ to tylko powinna być przestroga dla nas wszystkich przed takimi, pożal się boże, głośnymi aktywistami i społecznikami .......

seboc09.02.2017 19:30

Ten typ nadal swieci sie na stronie Stowarzyszenia. Brawo Wy.
http://wspolnota-sjz.pl/page.php?id=26 

ja08.02.2017 19:58

po co te żale na jasnecie panie Piotrku, mamy panu współczuć?

edek 08.02.2017 11:17

Ta kanalia powinna trafić za kraty!

Pokaż wszystkie opinie (98)