Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
3 lutego 2017

Górnicy chcą odejść z pracy w kopalniach

Górnicy chcą odejść z pracy w kopalniach
fot. UM Jastrzębie

Górnicy zatrudnieni w likwidowanej kopalni „Krupiński” są sukcesywnie przenoszeni do innych zakładów Spółki. JSW zebrała deklaracje od osób chcących skorzystać z urlopu górniczego i jednorazowy odpraw, a które pracują w pozostałych kopalniach tej firmy. 

- W dniu 1 lutego kolejnych 120 pracowników brygad robót przygotowawczych kopalni Krupiński zostało przeniesionych do Ruchu Borynia i Ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Do tej pory miejsca pracy w nowych kopalniach znalazło ponad 200 pracowników Krupińskiego. Następnych stu pracowników zakładu zostanie przeniesionych do kopalni Pniówek i Budryk już 10 lutego - poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa.

Do końca stycznia w kopalniach JSW zbierano deklarację od górników, wyrażających chęć przejścia na urlopy górnicze oraz pobrania jednorazowych odpraw pieniężnych.

- W sumie deklarację skorzystania z pakietu osłonowego złożyło 1716 pracowników spółki. 324 osoby zadeklarowały chęć skorzystania z jednorazowych odpraw pieniężnych, pozostali chcą odejść na urlopy górnicze - wyjaśnia rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Trwają rozmowy w sprawie restrukturyzacji PKM Trwają rozmowy w sprawie restrukturyzacji PKM

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Pszczyniok 05.02.2017 8:50

Liber to co drugi Jastrzębok gorole... Nie piszcie głupot bo kopalnie nie zamykają!

alfrid04.02.2017 9:29

Deuter- kolejny patrYjota związkowy. Ponoc Gizdoń bydzie tam karnisze produkowoł a nad produkcją bydom czuwać związkowcy, delegaci związkowi i wszelki maści pociotki hahahaha. Spółdzielnia już założyli z Tytusiem, teraz bydziecie robić w spółdzielni i kożdy z was na start dostanie 100tys długu hahahahaha.

Gość04.02.2017 8:53

Przerzucić ich do budowy autostrad.

Deuter03.02.2017 14:28

Krupiński jeszcze nie został zamknięty więc bez podniety

TDI 03.02.2017 12:48

Ja wam dam urlopy górnicze ,lenie ,do roboty się weźcie .

sitorz03.02.2017 12:16

tylko lebry odchodzą na urlopy.