Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 lutego 2017

Gadowski: "Głoszenie nieprawdy może być bezkarne"

Gadowski: "Głoszenie nieprawdy może być bezkarne"
fot. biuro poselskie Krzysztofa Gadowskiego

27 stycznia br. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju orzekł, że nie doszło do zniesławienia posła Krzysztofa Gadowskiego przez Marka, Daniela i Anitę Grygierek. Wniosek do wydziału karnego złożył poseł. Warto zaznaczyć, wyrok jastrzębskiego sądu nie jest prawomocny i przysługuje od niego prawo do odwołania się do sądu wyższej instancji.

- Chciałbym zwrócić uwagę, że proces  dotyczy dochodzenia moich dóbr osobistych, które - w mojej ocenie - zostały naruszone przez  osoby rozpowszechniające nieprawdziwe informacje, o czym już jednoznacznie wcześniej stwierdziły sądy Okręgowy w Gliwicach i Apelacyjny w Katowicach. Mimo tego, że teraz w sprawie karnej sąd stwierdził (jeszcze nieprawomocne), że zachowanie oskarżonych nie wyczerpuje znamion przestępstwa, to nie zmienia to faktu, że  sądy wcześniej orzekły (już prawomocnie), że informacje przekazywane przez oskarżonych są nieprawdziwe. Orzeczenie  sądu w Jastrzębiu z 27 stycznia br. nie unieważnia wcześniejszych orzeczeń i uzasadnień. Po zapoznaniu się z wyrokiem i jego uzasadnieniem podejmę decyzję o dalszych krokach - mówi poseł Krzysztof Gadowski.

Sąd w sprawie  karnej nie zajmował się przecież tym, jak poseł głosował w  sprawach dot. ustawy  aborcyjnej, oraz czy popiera prawo do aborcji, co zarzucali mu bracia Grygierek.

Natomiast wcześniej sądy cywilne jasno stwierdziły, że parlamentarzysta nie może być uznany za zwolennika prawa do aborcji. Sąd Okręgowy w Gliwicach Wydział Zamiejscowy w Rybniku już w 2015 roku stwierdził, że informacje na temat posła, głoszone przez braci są nieprawdziwe. To samo potwierdził Sąd Apelacyjny w Katowicach, do którego odwołali się bracia Grygierek. Sąd zakazał wtedy rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, organizowania zgromadzeń w celu ich rozpowszechniania, orzekł przepadek materiałów zawierających te informacje, nakazał sprostowanie nieprawdziwych informacji w mediach. 

Pełny tekst oświadczenie posła 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących

Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
diagnoza11.02.2017 11:09

Ostatnie stadium hipokryzji u starca!!!

ekol07.02.2017 8:53

Pan Gadowski powiedział: "głoszenie nieprawdy może być bezkarne". Oczywiście ze jest bezkarne, bo inaczej naczelni "gazety wyborczej" i "tvn" musieli by dostać dożywocie.

Igor07.02.2017 6:40

Czyżby pseudo-chrześcijanie bronili tylko nienarodzonych a zabijali słowem ludzi już żyjących? Czyż przykazanie miłości bliźniego nie dotyczy wszystkich?

kibic06.02.2017 17:38

zomowcy sobie zrobili darmowy poligon doświadczalny na źywych ludziach. a kilka miesięcy później zastrzelili strzałem w szyję bezbronnego kibica w knurowie

mat06.02.2017 15:06

Znalazł się prawdomówny! Kpina panie G.

pracownik jsw06.02.2017 14:05

Czy to ten krzysztof g. co bronił górników pod budynkiem JSW ???

do "Do olaf 13;49"06.02.2017 13:41

Staniesz przed sądem za bezzasadne użycie broni, za przekroczenie uprawnień, oraz za celowanie w głowę z broni do demonstrantów. Ziobro za takich się już bierze, bo za niedługo byście używali broni do przechodzących na czerwonym świetle.

Pokaż wszystkie opinie (28)