Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
6 lutego 2017

JSW: Banki twardo obstają przy swoich warunkach

JSW: Banki twardo obstają przy swoich warunkach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związkowcy z kopalni „Krupiński” ciągle walczą o to, żeby kopalnia „Krupiński” nie trafiła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń i została w strukturach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jednak banki, które są wierzycielami JSW twardo obstają przy swoich warunkach. 

Związkowcy postanowili w tej sprawie interweniować u prezesa Prawa i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego. Jednak banki, które w zamian za restrukturyzację Spółki zgodziły się na to, aby spłatę zadłużenie „Jastrzębskiej” rozłożyć w czasie, twardo obstają przy zamknięciu „Krupińskiego”. Zarówno one, jak i zarząd JSW uważają, że kopalnia nie rokuje trwałej rentowności w przyszłości.

Zupełne inne zdanie mają na ten temat działacze związkowi. Wskazują na to, że bogate złoża węgla koksującego oraz wzrost cen tego produktu na rynkach światowych, gwarantują opłacalność w przyszłości. Konieczne są jednak nakłady na inwestycje rzędu około 400-500 mln zł.

W dniu 29 sierpnia 2016 roku zawarto porozumienie między Jastrzębską Spółką Węglową a jej obligatariuszami: PKO BP SA, BGK, PZU SA, PZU na Życie SA. Jednym z warunków umowy jest polepszenie wyniku finansowego JSW. Ma się to stać między innymi poprzez przekazanie kopalni „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Inna z kopalń JSW - „Ja-Mos” została tam przekazana z dniem 1 października 2016 roku.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Gorąco wokół komunikacji miejskiej Gorąco wokół komunikacji miejskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
jswtokpina07.02.2017 14:43

@fikumiku: mój post akurat miał na celu otworzenie ludziom oczu - ciemnej masie, że zamykają kopalnie przyszłościową węgiel który fedrują na pniówku i tak zachwalają jest również na krupińskim tylko głębiej, który zresztą Markowski sobie udostępni i będzie wydobywał i zarabiał po przejęciu kopalni za bezcen - po to bedzie oddana do SRK bo JSW nie może jej sprzedać jakby to wyglądało dla banków bo przecież JSW może tylko kupować kopalnie, których nie potrzebujemy - Knurów-Szczygłowice... Kłania się czytanie ze zrozumieniem akurat ja pracuje na jednej z jastrzębskich kopalni w ścianie także hamulcuj kolega z oskarżeniami

Roman07.02.2017 14:28

Nie będziemy dopłacać miliony do nierentownej kopalni tylko dla związkowców i ich interesów, coś mi się zdaje że wkrótce tylko oni zostaną na kopalni, a kto będzie fedrował? Na pewno nie te lenie

do filmika07.02.2017 6:37

Kto traci pracę? wszystkich co chcą to przenoszą na inne kopalnie jeszcze inni dostają urlopy a reszta odprawy może wsiąść. Jedyne co stracą to nie pracę a tylko stołki z pod du.. to ZZ. I chyba jesteś jednym z nich.

seboc07.02.2017 6:18

@Bombalina

Ten pan aktualnie przylepiony zostal do cycka zadluzonej JSW i doi ile moze.

fikumiku07.02.2017 0:59

jswtokpina. Ogarnij sie chłopie. Pomyśl o ludziach co tracą prace a też mają rodziny!!! Rozpieszczony pasożycie zz

jswtokpina06.02.2017 22:57

Od kiedy to w nierentownej kopalni remontuje się przeróbkę po kilkunastu latach? Po kiego grzyba remontują łaźnie jeżeli kopalnia do zamknięcia? JAWNE WYPRZEDANIE MAJĄTKU POLSKI!!! OBY WAS SKAZANO JEŻELI NIE SĄD TO BÓG !

Bombalina06.02.2017 22:31

A gdzie Szereda i jego zwiazek?

Pokaż wszystkie opinie (18)