Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
7 lutego 2017

Wyłamali drzwi, aby pomóc chorej kobiecie

Wyłamali drzwi, aby pomóc chorej kobiecie
fot. KMP Jastrzębie

Kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim przewróciła się i wzywała pomocy. Była sama w mieszkaniu, więc zaczęła stukać w podłogę. Jej sąsiadka, 72-letnia lokatorka zareagowała na te wezwania i powiadomiła policję. Mundurowi sforsowali drzwi i wezwali pomoc medyczną do kobiety, która trafiła do szpitala. 

- Zaniepokojona losem swojej sąsiadki kobieta zaalarmowała policjantów w sobotę, kilka minut po 6.00. Z relacji 72-latki wynikało, że mieszkająca nad nią 41-latka stuka w podłogę, prosząc o pomoc. Niepokój okazał się tym bardziej uzasadniony, gdyż samotna kobieta porusza się na wózku inwalidzkim i przeszła niedawno poważną operację. Policjanci zdołali nawiązać przez drzwi kontakt z niepełnosprawną kobietą. Jej słabnący, proszący o pomoc głos potwierdził, że trzeba działać natychmiast. Na miejscu szybko zjawiła się straż pożarna i pogotowie ratunkowe - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 Stróże prawa, w asyście straży pożarnej, weszli do mieszkania siłowo. Wycieńczona kobieta leżała na podłodze. Kontakt z nią był utrudniony i nie pamiętała, w jakich okolicznościach spadła z wózka. 41-latką natychmiast zajęli się lekarze.

- I tym razem sąsiedzka życzliwość okazała się bezcenna. Zastanówmy się czy i w naszym sąsiedztwie nie mieszkają osoby samotne, którym należałoby okazać zainteresowanie. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, gdy ktoś potrzebuje pomocy - apelują policjanci.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość09.02.2017 2:43

ostatni kontakt mialem z nia o 23 dzwonila do mnie.......