Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
7 lutego 2017

Coraz mniej wypadków w JSW

Coraz mniej wypadków w JSW
fot. JSW

Stan bezpieczeństwa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ulega poprawie. Najbezpieczniejszą kopalnią jest „Krupiński”. Najwięcej wypadków w ubiegłym roku zanotowała kopalnia „Pniówek”. 

Według statystyk przedstawionych przez JSW, w 2016 roku doszło do 371 wypadków, które miały miejsce na oddziałach własnych JSW, jak i firmach zewnętrznych. Było to o 29 mniej niż rok temu. Trzech pracowników Spółki straciło życie podczas wykonywania swoich obowiązków.

- Wśród kopalń najlepiej wypadła kopalnia Krupiński, w której doszło do 21 wypadków lekkich, to aż o  26 mniej niż rok wcześniej. Drugie miejsce zajął Ruch Jastrzębie, gdzie odnotowano 27 wypadków lekkich, o jeden mniej niż w  roku 2015. Do największej ilości wypadków doszło w kopalni Pniówek - 69 wypadków lekkich, o 11 więcej - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
ale jaja08.02.2017 12:43

a dyrektor pierdzi w pasiaki SKANDAL

manager08.02.2017 9:56

Zarządzanie w kopalniach JSW to skansen

Ryl08.02.2017 9:32

Może ktoś w końcu zainteresuje się sprawą zastraszania pracowników w JSW

gosc07.02.2017 22:27

oczywiscie jako pracownik jsw potwierdzam obludna propagande, wypadki sa byly i beda ale sa coraz mniej zglaszane bo na sile szuka sie winy w pracowniku, zastraszanie, zastraszanie i jeszcze raz zastraszanie

Observer07.02.2017 15:56

80% to wypali na parkingu...

jswtokpina07.02.2017 14:52

Z tego co mi wiadomo to tylko na Pniówku jest tak, że jeżeli wyjeżdżasz szybciej z wypadkiem i na drugi dzień nie stawisz się w pracy wypadek jest zgłoszony z automatu niezależnie czy bierzesz urlop czy l4 - stąd ta liczba... na Jastrzębiu nic się nie zmienia nakłanianie do nie zgłaszania prośbą i groźbą i szukanie winy pracownika w każdej płaszczyźnie... chłopek zasypany przy korytkowaniu nogi połamane wpis w kartę powypadkową: 50 % wypadku z winy pracownika, powód: "złe korzystanie z kończyn dolnych podczas ucieczki" jeżeli kamienie spadają mi na głowę mam myśleć jak używać nóg do ratowania życia hahahah

gustawo07.02.2017 14:15

Zgłoszony wypadek=kara dla zgłaszającego,bez względu na to,czy z jego winy,czy nie

Pokaż wszystkie opinie (16)