Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
7 lutego 2017

Coraz mniej wypadków w JSW

Coraz mniej wypadków w JSW
fot. JSW

Stan bezpieczeństwa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ulega poprawie. Najbezpieczniejszą kopalnią jest „Krupiński”. Najwięcej wypadków w ubiegłym roku zanotowała kopalnia „Pniówek”. 

Według statystyk przedstawionych przez JSW, w 2016 roku doszło do 371 wypadków, które miały miejsce na oddziałach własnych JSW, jak i firmach zewnętrznych. Było to o 29 mniej niż rok temu. Trzech pracowników Spółki straciło życie podczas wykonywania swoich obowiązków.

- Wśród kopalń najlepiej wypadła kopalnia Krupiński, w której doszło do 21 wypadków lekkich, to aż o  26 mniej niż rok wcześniej. Drugie miejsce zajął Ruch Jastrzębie, gdzie odnotowano 27 wypadków lekkich, o jeden mniej niż w  roku 2015. Do największej ilości wypadków doszło w kopalni Pniówek - 69 wypadków lekkich, o 11 więcej - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny pieszy pod kołami samochodu - ranne dziecko Kolejny pieszy pod kołami samochodu - ranne dziecko

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
ale jaja08.02.2017 12:43

a dyrektor pierdzi w pasiaki SKANDAL

manager08.02.2017 9:56

Zarządzanie w kopalniach JSW to skansen

Ryl08.02.2017 9:32

Może ktoś w końcu zainteresuje się sprawą zastraszania pracowników w JSW

gosc07.02.2017 22:27

oczywiscie jako pracownik jsw potwierdzam obludna propagande, wypadki sa byly i beda ale sa coraz mniej zglaszane bo na sile szuka sie winy w pracowniku, zastraszanie, zastraszanie i jeszcze raz zastraszanie

Observer07.02.2017 15:56

80% to wypali na parkingu...

jswtokpina07.02.2017 14:52

Z tego co mi wiadomo to tylko na Pniówku jest tak, że jeżeli wyjeżdżasz szybciej z wypadkiem i na drugi dzień nie stawisz się w pracy wypadek jest zgłoszony z automatu niezależnie czy bierzesz urlop czy l4 - stąd ta liczba... na Jastrzębiu nic się nie zmienia nakłanianie do nie zgłaszania prośbą i groźbą i szukanie winy pracownika w każdej płaszczyźnie... chłopek zasypany przy korytkowaniu nogi połamane wpis w kartę powypadkową: 50 % wypadku z winy pracownika, powód: "złe korzystanie z kończyn dolnych podczas ucieczki" jeżeli kamienie spadają mi na głowę mam myśleć jak używać nóg do ratowania życia hahahah

gustawo07.02.2017 14:15

Zgłoszony wypadek=kara dla zgłaszającego,bez względu na to,czy z jego winy,czy nie

Pokaż wszystkie opinie (16)