Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
8 lutego 2017

Właścicieli domów nie stać na podłączenie do sieci

Właścicieli domów nie stać na podłączenie do sieci
fot. kb /jastrzebieonline

O ekologii rozmawiali we wtorek mieszkańcy, głównie posiadacze domów jednorodzinnych, z którymi spotkała się prezydent Anna Hetman. Skarżyli się na wysokie koszty centralnego ogrzewania, co powoduje, że ogrzewają domy w sposób tradycyjny. 

- Chętnie podłączylibyśmy się do sieci centralnego ogrzewania i w ten sposób ogrzewali domy. Przy czym problemem nie jest samo podłączenie, a koszty bieżące. Ceny, które się nam proponuje są dla nas zaporowe. Dlatego palimy w piecach. Sam jestem mieszkańcem osiedla Tuwima i już nie mogę wytrzymać tego smrodu. Gdyby PEC przygotowało dla nas ofertę, uwzględniającą nasze możliwości, nie byłoby żadnego problemu - powiedział obecny na spotkaniu mieszkaniec osiedla Tuwima.

Przedstawiciel firmy PGNiG Termika, która jest właścielem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej mówił, że ceny za dostarczone ciepło są pod kontrolą Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Poza tym firma musi również wziąć pod uwagę to, że ciepło na terenie Jastrzębia jest kupowane od elektrociepłowni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Inny mieszkaniec obecny na spotkaniu zwrócił uwagę na to, czym właściciele domów jednorodzinnych palą w piecach.

- Powiedźmy sobie szczerze, ilu z nas pali w kotłach węglem, który nie wywołuje aż takich skutków jak muł czy flotokocnetraty? Często kupuje się ekogroszek brunatny, oferowany przez czeskiego producenta. Jest on tani, ale tak naprawdę to węgiel brunatny. Palenie nim niszczy nie tylko środowisko, ale i nasze zdrowie - mówił.

Podczas dyskusji padły również głosy o tym, że indywidualny odbiorca ma problemy z zakupem węgla energetycznego. Kopalnie sprzedające ten produkt wprowadzają dzienne limity sprzedaży. Chętni do jego kupienia mają w długich kolejkach oczekiwać na możliwość zakupu węgla. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu? Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu?

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość11.02.2017 21:20

Te izolator przestaw się z imienia i nazwiska i jakie EC może my razem robimy?
I nie zapomnij ja pierwszy zadałem to pytanie.

Izolator 11.02.2017 16:02

Kolego jeden z drugim ogarnij się. byłeś na EC ? widziałeś jak podajnikiem do kotła wędrują śmieci ? widziałeś jak odstawiają EF ?pierdoły pociskasz i siejesz tylko jakieś z d*py rewelacje. pracuje na EC i wiem czy to jest opalane, o odstawieniu w nocy EF nie ma mowy nawet, wszystkie emisje są monitorowane więc skończ pie*ć takie farmazony publicznie.

Gość09.02.2017 9:59

Mandaty po 5 tys. zł i będzie ich stać na modernizację ogrzewania.

wściekła09.02.2017 9:08

my "na domkach" też walczymy z kopcącymi sąsiadami, niestety mam takich co kopcą cały rok, bo latem palą w piecu żeby mieć ciepłą wode i na nich nie ma bata, piekna pogoda ale mieszkania nie wywietrzysz bo smród powala

insztalator09.02.2017 6:45

Największa w Polsce opalana węglem kamiennym'
Jakie śmieci a no takie na EC Moszczenica przywożone są dziennie "wanny" z pseudo paliwem z Krupińskiego miedzy innymi i w tym śmieci z różnego rodzaju punktów między innymi plastiki do pseudo spalarni bo taką nie jest.

Co co twierdzą że my na domkach mamy taniej może i tak jak grzejemy ale jak padnie piec,rurka,grzejnik to wymieniamy na własny koszt a nie czekamy aż przydupas ze SM przyjdzie i to zrobi.
Ot macie taki luksus że w ferie zimowe zamykacie drzwi z dykty i jedziecie na ferie nie martwiąc się ze wam piez zamarznie itp.

Znam na Bziu kilku cwaniaków blokersów co się pobudowało problem bo myśleli że dom to taki klocek do mieszkania a tam trzeba robić i dokładać. Na dodatek super piece z podajnikiem i dodatkowym rusztem by móc oszczędzać i tanim czeskim węglem palić. No i najważniejsze dopalacz z śmieci mieć bo taniej bo na franka trzeba mieć.

Pozdrawiam normalnych z domków i zazdrośników też.

HANYS08.02.2017 20:35

Gościu od**** się od Hanysów pusty łbie.

Izolator 08.02.2017 18:38

Kolego "do mądrych cwaniaków" skąd masz takie informacje ? jak nie znasz tematu to się nie udzielaj publicznie.
po 1. EC w j-biu to nie spalarnie śmieci
(opalane są węglem i metanem który pochodzi ze złóż węgla jastrzębskich kopalń)
po 2. od kiedy ER jest największa w polsce?

Pokaż wszystkie opinie (22)