Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
8 lutego 2017

Są winni miastu ponad 12 mln zł

Są winni miastu ponad 12 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ponad 12 mln zł - tyle wynoszą zaległości czynszowe mieszkań socjalnych i komunalnych za 2016 rok. Jastrzębianie wynajmujący od miasta te lokale po prostu nie chcą lub nie mogą płacić za czynsz. 

- Chętnych na lokale socjalne i komunale jest dużo. Nie wszystkie podania możemy rozpatrzyć pozytywnie. Chociaż większość ubiegający się o mieszkania ma trudną sytuację życiową. Przeważnie zamieszkują w lokalach, gdzie na kilku metrach kwadratowych jest kilka, czasami kilkanaście osób. Niestety, nie wszystkim możemy pomóc - mówi radny Ryszard Piechoczek, przewodniczący Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

W ubiegłym roku Komisja rozpatrzyła 378 wniosków z prośbą o uzyskanie lokalu socjalnego lub komunalnego. 29 wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie i przydzielono mieszkanie komunalne. 7 wniosków zakończyło się przydzieleniem mieszkania socjalnego. Ogromna większość, bo 158 została odrzucona z uwagi na brak mieszkań. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Będą nowe mieszkania w Jastrzębiu? Będą nowe mieszkania w Jastrzębiu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gość11.02.2017 20:04

Wszystkich stać płacić czynsze tylko niektórzy stwierdzili po co płacić. Teraz ludzie jak mają mały dochód to mają dużą pomoc z OPS, z Urzędu Miasta w dopłatach do czynszu, 500+, a mimo to coraz to więcej ludzi nie płaci czynszu. Kiedyś była większa bieda a dłużników było mniej, teraz ludzie nauczyli się tylko płakać że nie mają pieniędzy. Chore przepisy psują nierobów, jakby opieka przestała pomagać to co niektórzy może by obudzili się. Pomoc tylko dla tych co na to zasługują. Będzie jeszcze gorzej!!!

Gość11.02.2017 11:42

Jak nie mają na czynsz? a na chlanie, papieroski to mają? Szkoda im płacić bo jak przeliczą ile by było flaszek za kwotę czynszu to wolą to przechlać, tak nauczyło ich głupie prawo i przepisy. Dlaczego nie płacą czynszu a za prąd płacą bo energetyka nie patyczkuje się, jak nie płaci się to przyjadą odetną prąd i po sprawie a jak chcą znów prąd to muszą zapłacić zaległy dług i za ponowne podłączenie prądu. A z mieszkania nie wyrzucą na bruk zwłaszcza gdy są dzieci. Ci co nie płacą za mieszkanie to lebry i kombinatorzy. Uczciwi i biedni ludzie płacą czynsze.

Gość09.02.2017 13:50

Jak przestaną chlac nalewki i jabole,to na czynsz znajdą środki.

Rozżalona 09.02.2017 11:10

Nie ma mieszkań hahaha śmiech na sali....Mieszkam na Gagarina Staram się o mieszkanie komunalne wiecznie odmowa z kuli braku mieszkań to jakie trzeba spełnić wymogi szanownej komisji żeby w końcu móc takie dostać ??? Człowiek pracuje, nie ma zaległości czynszowych, dba o to aby dzieciom niczego nie brakło i jest potem szufladkowany między tych alkoholików....To może najwyższa pora zrobić z nimi porządek co ???? Bo to my (normalni ludzie) jesteśmy mierzeni jedną miarą przez właśnie takich oto elementów !!!! A potem najlepiej napisać artykuł ile to ludzie miastu nie jest winny pieniędzy bo nie płacą....Dajcie szansę ludzią tym co chcą się z tąd wyrwać bo szkoda dzieci które tu się marnują i muszą patrzeć na tych wszystkich pijaków !!!!!

Gość09.02.2017 10:01

Pisowski elektorat nie powinien być zwolniony z płacenia czynszu. Niech płacą inni, czyli komuniści i złodzieje.

Niemozliwa09.02.2017 7:45

O dziwne brak mieszkań he to bardzo śmieszne i ile dobrze się orientuje to osiedle przyjaźń jest prawie list tam jest bardzo dużo wolnych mieszkań tak samo jak lokali socjalnych przynajmniej kilka naście mieszkań na samym manhatanie jest wolnych wiec coś to za kity

Radna Rady Miasta09.02.2017 7:12

Miasto i OPS zajmuje się tymi, którzy chcą wyjść z trudnej sytuacji. Staramy się przydzielać mieszkania ludziom, którzy chcą zmienić swoje położenie i dlatego sprawdzamy ich sytuacje organizując wizje. Pochylamy się nad każdym wnioskiem, lecz kolejka jest długa. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Dobra rada: Płacić regularnie, aby nie stracić mieszkania. Jeśli ktoś ma bardzo niskie dochody, to może się zwrócić o pomoc.

Pokaż wszystkie opinie (18)