Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
9 lutego 2017

Strajku nie będzie. Autobusy jeżdżą normalnie

Strajku nie będzie. Autobusy jeżdżą normalnie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związkowcy z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zapowiadali na 10 lutego strajk i blokadę autobusów, które korzystają z zajezdni PKM. Groźba ta miała się spełnić w przypadku, gdyby pracownicy PKM nie otrzymali na czas wynagrodzenia. Do strajku nie dojdzie. Wypłaty wpływają na konta. 

- Chodzi nam o to, aby wreszcie podjąć konkretne działania zmierzające do poprawy sytuacji naszej firmy. Mamy dość spotkań, na których wiele się mówi, ale, z których nic nie wynika. Co z tego, że radni się spotkają, a potem idą do swoich biur i nadal nic z tego nie wynika. Tak, jak zapowiadałem podczas sesji. Jeśli zawirowania z wypłatą dla pracowników powtórzą się może dojść do strajku. Wówczas całe miasto zostanie sparaliżowane komunikacyjnie. My - pracownicy PKM mamy już tego wszystkiego dość! - mówił pod koniec stycznia Grzegorz Sztymala, szef „Solidarności” w PKM. 

Według dzisiejszej informacji działaczy związkowych, wynagrodzenia pracowników PKM zaczęły wpływać na konta. Jeśli jednak problemy z wypłatami powtórzą się w przyszłości, to nie wyklucza się akcji strajkowej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Tak szczerze 09.02.2017 21:55

A co radni mają do tego...jak w jednej dziesiątej Jastrzębie ma udział w MZK, które jest właścicielem PKMu...

Były kierowca co nie pojeździ już09.02.2017 19:36

A co ty myślisz że na dole to przyjmują każdego jak leci?ty tylko prawo jazdy na konserwę i w drogę a na kopalni w czort wiele i więcej uprawnień i doświadczenie. no i odwaga widziałem takich co robili pod siebie i panikowali.

dorożkarz09.02.2017 16:07

furman..... nie ma ludzi nie zastąpionych

furman09.02.2017 15:35

Do kolegi goscia - problem w tym, ze kierowca to zawod, ktory aby wykonywac, nalezy spelnic kilka warunkow. M. in skonczyc kurs prawa jazdy, zdac egzamin panstwowy, odbyc dodatkowo kolejny kurs specjalistyczny i zdac kolejny egzamin. To jest zawod, w ktorym nie jest tak latwo o zastepstwo. Wyrzucic na zbity pysk>? Jasne, ale kto potem bedzie jezdzil??

były kierowca09.02.2017 15:21

Do KIEROWCA - nie prowokuj. 6400 ale za trzy miesiące - to sie z tobą zgodzę.

górnik09.02.2017 15:12

gość z 14:55 pamiętamy 100/100

Gość09.02.2017 14:55

Powiedzieć to samo co powiedzieli o górnikach podczas strajków: Wywalić na zbity ryj i zatrudnić nowych. Pamiętacie te słowa?

Pokaż wszystkie opinie (12)