Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 lutego 2017

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa
fot. Misja Paragwaj

Wolontariusze Śląskiej Misji Medycznej do Paragwaju są oburzeni działaniami podejmowanymi przez abp. Wiktora Skworca. Medycy poinformowali, że metropolita miał nawiązać kontakt z zakonami z Paragwaju i zachęcać je do zerwania współpracy z Misją. 

W tej sprawie wolontariusze wydali specjalne oświadczenie.

 - Kara wymierzona kapłanowi nie jest w żaden sposób wymierzona przeciwko działalności misji medycznej, czytamy w oświadczeniu katowickiej kurii, które znowu zniknęło ze strony internetowej archidiecezji.

Oświadczanie to jest kolejnym niespójnym i dezinformacyjnym działaniem kurii katowickiej. W dniu 08.02.2017 dowiedzieliśmy się, ze Arcybiskup Wiktor Skworc skierował korespondencje do zakonów w Paragwaju, z którymi współpracujemy, aby zaprzestały współpracy z misją medyczną.

Ze smutkiem, goryczą i niezrozumieniem stwierdzamy, że

sytuacja się powtarza, kiedy oficjalne oświadczenie prasowe kurii jest kłamstwem dla ratowania własnego wizerunku społecznego. Nie ma ona nic wspólnego z podejmowanymi "potajemnie" decyzjami godzącymi w działalność misji medycznej. Reszta nie wymaga żadnego komentarza.

Pragniemy zapewnić wszystkich naszych Patronów i Partnerów medialnych oraz wszystkich dobroczyńców, że nasze działania będą nadal kontynuowane dla dobra ubogich, którzy oczekują naszej pomocy. Zapewniamy także cała społeczność jastrzębskiego szpitala, że nadal będzie on miejscem skąd Misja Medyczna do Paragwaju  będzie wyruszać nieść pomoc medyczną - napisali medycy

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Morawiecki: "Dzisiaj kończymy burzenie muru" Morawiecki: "Dzisiaj kończymy burzenie muru"

Abp. Skworc apeluje o zachowanie czujności Abp. Skworc apeluje o zachowanie czujności

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Jastrzębianin13.02.2017 7:55

Nic nie zacmi jednego faktu. Biskup kuria skłamała. Napisali co innego a zrobili co innego... i co? I wszystkie trole biskupa moga sobie bzdury wypisywac... prawda jest jedna.... Skworc to kłamca... a ludzi z katowic prosimy o nie wypisywanie trolingu na jastrzebskim forum bo straciliscie zaufanie w tym miescie

do aborygen12.02.2017 17:27

Faktycznie jesteś aborygenem i bronisz tak jak sam jesteś. Jesteś człowiekiem kościoła. Ale Bóg cie widzi i cię rozliczy z twoich działań.

aborygen12.02.2017 15:30

A czy ja coś pisałem o pieniądzach czytaj ze zrozumieniem, a jak nie rozumiesz to zapytaj księdza.

Anioł12.02.2017 14:00

Biskup jest zesłańcem diabła i nadaje się tylko do piekła. Ale on nie wierzy w Boga i jest przekonany, że nic mu się nie stanie.

do aborygena12.02.2017 13:11

Jak ze swojego jakie oni mają wypłaty? tyle co dostają to ponoć na najpotrzebniejsze rzeczy starcza więc albo ktoś kogoś oszukuje z poborami albo ktoś kantuje!

Mk12.02.2017 13:01

Dla mnie nie jest autorytetem Wojciech...

aborygen12.02.2017 9:28

Najgorzej jak ktoś ze swojego pomagania robi teatrzyk pod publikę , chcesz pomagaj ale nie rób z tego widowiska i z siebie osoby uciśnionej.Zrzuć sutannę jedż do Paragwaju i pomagaj kto ci zabroni .... nikt,ale niestety wtedy nikt o tym pisał nie będzie tak tak i chyba o to chodzi.

Pokaż wszystkie opinie (25)