Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 lutego 2017

Szpital chce odzyskać 12 mln zł

Szpital chce odzyskać 12 mln zł
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

12 mln zł - na tyle opiewa kwota za tak zwane nadwykonania, czyli świadczenia medyczne przeprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Szpital oczekuje, że Narodowy Fundusz Zdrowia wywiąże się ze swoich zobowiązań i ureguluje należność. 

Nadwykonania to usługi medyczne świadczone przez szpital poza ich limitem, czyli ilością zabiegów zakontraktowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Jastrzębiu-Zdroju wykonał w 2016 roku takich usług na kwotę ok. 12 mln zł. Teoretycznie lekarze mogli odesłać pacjentów z kwitkiem i poinformować ich, że nie uzyskają pomocy, szczególnie wtedy, kiedy nie było zagrożenia życia. Jednak pacjenci byli przyjmowani i stąd ta kwota.

- Narodowy Fundusz Zdrowia zwykle reguluje swoje zobowiązania. Jednak kwestią do dyskusji jest termin zapłaty za wykonane usługi medyczne oraz suma, którą szpital otrzyma - mówiła dyrektor WSS nr 2 Grażyna Kuczera. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
pacjent12.02.2017 15:54

Pani Dyrektor to bardzo pracowita i wytrwała osoba. Wierzę, że Jej się uda odzyskać to, co sie nalezy szpitalowi.