Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
13 lutego 2017

Przechodzą w miejscach niedozwolonych

Przechodzą w miejscach niedozwolonych

Policjanci nie byli pobłażliwi. Mandaty karne otrzymali zarówno piesi, jak i zmotoryzowani. Jedni i drudzy łamali przepisy drogowe, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. 

Policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Mundurowi interweniowali w środę wobec niechronionych uczestników ruchu 25 razy. Wobec kierowców podjęto 36 interwencji.

- Piesi wciąż przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdecydowana większość, bo aż 22 osoby ukarano mandatami karnymi. Jednak to kierowcy przodowali w niechlubnej statystyce. Zmotoryzowani złamali obowiązujące przepisy aż 36 razy. Najczęściej kierowcy przejeżdżali w nieprawidłowy sposób przez przejścia dla pieszych, ale też przekraczali prędkość i parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. Również i w ich wypadku policjanci nie byli pobłażliwi i nałożyli grzywnę na 36 osób oraz skierowali do sądu jeden wniosek o ukaranie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują - bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego prosimy o ostrożność i wyobraźnię!

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Do Gość Dziś o 13:2313.02.2017 21:42

Idę z wami.

Gość13.02.2017 14:35

Może panowie mundurowi odwiedzą okolice Góralskiej Chaty, ale służbowo, a nie prywatnie? Te okolice to żyła złota , wystarczy zabrać sporo bloczków mandatowych.

Gość13.02.2017 13:23

Bierzemy się za tych, którzy wyrzucają pety i śmieci przez okna i balkony. Nie wystawiamy mandatów. Robimy dużo przykrości śmieciarzom.

do gościa13.02.2017 12:58

No masz rację ale ze 4 razy pójdzie bo będzie pusto i tak się nauczy a potem 5 raz z przyzwyczajenia prosto pod koła.
Niestety tak robi gimbaza ze słuchawkami na uszach i telefonem w ręku do tego kaptur na łbie i epapieros w pysku no i do zamknięcia opisu ciemne okularki na ślepiach.

Prawdomowny13.02.2017 10:46

To, ze akurat nic nie jedzie nie jest podstawa do przechodzenia gdzie się chce. To zupełnie tak jakby na pustej drodze nie obowiązywały ograniczenia prędkości albo byłaby dozwolona podwojna wartość ze znaku. Albo trzymamy się pewnych zasad postępowania i staramy się eliminować patologie albo może w ogóle zlikwidujmy prawo. Nie przesadzajcie..

do Gość13.02.2017 10:20

Masz absolutna rację! Policjanci, działają źle. Nie można karać za przechodzenie przez pustą ulicę. To świadczy o głupocie policjantów. Wiadomo, dlaczego tak robią. Muszą wykazać się działaniem. A że trudno jest łapać głupich, którzy jeżdżą szybko i głośno, to można się wykazać mandatami za przechodzenie w niewłaściwych miejscach. Protestujmy przeciw takiemu działaniu policjantów. Działają niewłaściwie. To ich uczy działania wbrew logice. Niedługo będziemy atakowani przez policjantów o byle co. Stracą opinię funkcjonariuszy myślących.

Gość13.02.2017 9:15

no to co, że przechodzą w miejscu niedozwolonym? Jeśli nic nie jedzie to po co dokładać drogi do najbliższego przejścia? A policja łapie pieszych nawet w nocy, gdy drogi są zupełnie puste.

Pokaż wszystkie opinie (8)