Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
14 lutego 2017

Tłumy w magistracie. Gorące spotkanie w sprawie oświaty

Tłumy w magistracie. Gorące spotkanie w sprawie oświaty
fot. kb /jastrzebieonline

Takiego oblężenie sali obrad Rady Miasta nie pamiętają chyba najstarsi jastrzębianie. Tłumy rodziców przybyły w poniedziałek, 13 lutego, na spotkanie z przedstawicielami Śląskiego Kuratorium Oświaty. To było gorące spotkanie. 

Najwięcej rodziców reprezentowało Szkołę Podstawową nr 12, którzy sprzeciwiali się powołaniu nowej podstawówki w Zespole Szkół nr 1. Ten temat był najbardziej zapalną kwestią spotkania.

Przewodniczący Rady Rodziców SP 12 Paweł Jagodziński, odczytał protest, w którym sprzeciwiano się dzielenia dotychczasowego obwodu „dwunastki” oraz powołania drugiej podstawówki na osiedlu.

- Naszym celem nie było robienie czegoś rodzicom na złość, wbrew ich woli. W Kuratorium rozważano tylko, aby odciążyć SP nr 12 od nadmiernej ilości uczniów i ewentualnie skierować klasy 7 i 8 do nowej podstawówki w obecnym ZS nr 1. Jeżeli rodzice chcą, aby ich dzieci chodziły do 8-letniej szkoły podstawowej w SP nr 12, to tak będzie. Wasza wola jest najważniejsza - mówiła zastępca dyrektora Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatura w Rybniku,  Grażyna Bagińska-Rojek.

Zgodnie z tym zapewnieniem na osiedlu Barbary nie powstanie szkoła podstawowa w obecnym Zespole Szkół nr 1.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Sesja przerwana do poniedziałku. Poszło o pieniądze Sesja przerwana do poniedziałku. Poszło o pieniądze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (88)
Rówieśnica 23.02.2017 18:07

A kto obrazal innych nauczycieli na komisji edukacji? Ano właśnie panie nauczycielki z ZS1. Z resztą one zawsze innych nauczycieli miały za kogoś gorszego

w temacie17.02.2017 10:48

Obecne problemy są pokłosiem zaniechań i zaniedbań, jakie miały miejsce w ostatnich kilkunastu latach, czyli przede wszystkim za kadencji poprzedniego prezydenta. W kwestii edukacji w mieście od lat panowała "wolna amerykanka" i "róbta co chceta". W największym stopniu do psucia systemu przyczyniło się słynne SKUU oraz brak woli do przeprowadzenia zmian związany z układami politycznymi.Obecnie sytuacja ta się powtarza, mimo zmian na szczeblach władzy. W ościennych miastach nie ma tak dużego problemu z obecną reformą, bo już w poprzedniej dekadzie zadbano o właściwą organizację systemu szkół, szczególnie ponadgimnazjalnych (co jednocześnie wyjaśnia dlaczego statystyki w tych miastach dotyczące poziomu są lepsze niż w Jastrzębiu).

do ZS116.02.2017 16:06

Droga społeczności szkolna, dajcie już spokój i niczego nie publikujcie. Sytuacja jest mało komfortowa dla obydwu stron. Pamiętajcie jednak, że to z osiedla Barbary duży odsetek uczniów będzie waszymi licealistami. Cała sytuacja źle działa na wasz wizerunek. A przecież nie o to chodzi.

działacz16.02.2017 14:21

Nauczyciele! Kto może niech ucieka na emeryturę, bo od października będą świadczenia w wysokości 1/3 waszych zarobków a to jest głodowa emerytura. Można jeszcze skorzystać z pomostówek, więc ratuj się kto może!

Do Mamy16.02.2017 9:56

Brawo!

Do Do ZS1 dziś o 6:4216.02.2017 8:10

Nikt nas nie nazwał patologią tak? Proszę więc uważnie przejrzeć wszystkie komentarze pod trzema artykułami na tej stronie o obecnej sytuacji. Pada tam wiele zarzutów. A z tego co się nie mylę, to nawet w liście odczytanym na spotkaniu zostaliśmy obrazeni. Rodzice wciąż oskarżają nas o demoralizacje ich dzieci i podobno stanowimy dla nich ,,zagrożenie bezpieczeństwa". Więc będziemy robić wokół siebie ,,szum", ponieważ nie pozwolimy, aby nas publicznie upokarzano i poniżano.

Pokaż wszystkie opinie (88)