Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
15 lutego 2017

Pracownicy JSW zgłaszają mobbing

Pracownicy JSW zgłaszają mobbing
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Część pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej uważa, że podlega mobbingowi. Ma to być uwarunkowane tym, że górnicy odmawiają pracy w weekendy oraz w nadgodzinach. Uważają oni, że niektórzy pracownicy dozoru dopuszczają się wobec nich szykan. 

Działacze Związku Zawodowego „Jedność” poinformowali, że z powodu braku reakcji Zarządu JSW na opisane przez nich sytuacje zastraszania pracowników zwrócili się nie tylko do Państwowej Inspekcji Pracy, ale również do wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego z prośbą o interwencję w tej sprawie.

- Wiem, że pracownicy kopalni „Budryk”, którzy byli zmuszani do pracy w nadgodzinach, pod groźbą przeniesienia ich na mniej płatny oddział, złożyli swoje oświadczenia przed inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy, którzy przeprowadzają kontrolę w tym zakresie -powiedział Oskar Karwacki ze Związku Zawodowego „Jednosć” JSW.

Oskar Karwacki (ZZ Jedność)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
ryl14.10.2017 12:53

Po 8 miesiącach nic się nie zmieniło. Instytucje mające na celu ochronę pracownika mają to w czterech literach.

Szaddok23.02.2017 17:46

A co powiecie na szkolenie dla kierownikow oddzialow w KWK Budryk dotyczace mobbingu, ktore prowadzi Marek K. glowny inzynier ? Czlowiek ktory w przeszlosci juz mial sprawy za mobbing. Temat szkolenia pewnie brzmial " Jak zmobbingowac pracownika zeby nie mogl Cie oskarzyc " haha ????

te pracowniczek21.02.2017 21:06

Wychodzi na to że robisz na kopalni bo znasz to dobrze.

A ze związków wypisałem się po strajkach jak nas sprzedali!

pracownik21.02.2017 17:44

ciekawe do jakich instytucji ty chodzisz, bo podejrzewam "ty gaciami nie trzęsiesz" tylko idziesz do zz (bo im płacisz za to) i płaczesz im w rękaw że dozór karze ci pracować, a tobie należy się przecież odpoczynek jak przychodzisz do pracy, tobie należy się wolne kiedy tylko ci się zachce. Niech dozór sobie myśli i kombinuje pracowników, bo ty i wiele innych osób macie to gdzieś, a kasę swoją chcecie dostać, bo wam się przecież należy. Przemyśl swoje wypowiedzi, bo się dołujesz.

te pracowniczek20.02.2017 23:40

Jak wszyscy będziecie gaciami trząść to zawsze tak będzie!

pracownik20.02.2017 22:14

W taki sposób może tylko wypowiadać się osoba, która nigdy w życiu nie pracowała w innym przedsiębiorstwie niż państwówka. Człowieku ty nie masz bladego pojęcia o pracy. Nie masz pojęcia o tym że to nie jest taka prosta sprawa iść skarżyć się na prywaciarza, każdy chce pracować, a nie każdy ma takie "szczęście" jak ty. Znam mnóstwo osób pracujących na kopalniach, a wcześniej pracujących w prywatnych firmach i wszyscy potwierdzają to co mówię. Brak szacunku do pracy "Czy się stoi czy się leży kasa się należy". Oczywiście nie zrzucając wszystkich do jednego wora, bo są pracownicy którzy potrafią sobie uszanować, to że trzeba dbać o pracę i sumiennie pracują. Spójrz z dystansem na swój oddział jeżeli masz czyste sumienie i nic do zarzucenia swojej pracy i powiedz ile osób tak naprawdę pracuje. No chyba że ty należysz do tych drugich.

te pracowniczek20.02.2017 12:58

jak ci się w prywatnej nie podoba to tez idź do PIP`u. No chyba że się boisz i tak was kantują na wszystkim a jak byście się zebrali i wszyscy informowali o nieprawidłowościach to w końcu i wam by się poprawiło. No ale lepiej narzekać na innych a samemu siedzieć cicho w takiej sprawie jak ta.

Pokaż wszystkie opinie (61)